Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külön meg kell mondani, hogy...

Külön meg kell mondani, hogy otthon szeretnétek maradni táppénzen, ha kiderül, hogy betegek vagytok?

Figyelt kérdés

HO-ból dolgozunk, próbaidőn vagyok. Ma reggel szóltam a főnökömnek, hogy egész magas lázam van (lázcsillapítóval 37.8, lázcsillapító nélkül ennél jóval magasabb volt).


Az előző főnököm erre általában megkérdezte, hogy szeretnék-e aznap dolgozni, szabit vagy táppénzt szeretnék kivenni ha nem dolgozom. Rákérdezett, hogy hogyan érzem magam, viszont a mostani főnököm csak azt magyarázta, hogy kell majd negatív covid teszt akkor, ha szeretnék menni csapatépítőre. (biztos nem)


Nem tudom, hogy én voltam elkényeztetve az előző főnökömmel és nem szoktak hasonlót visszakérdezni, vagy ez nem olyan magas láz másnak, hogy táppénzen legyen, vagy itt nézik rossz szemmel, ha betegen táppénzre mész, vagy nekem kellett volna felvetni, hogy táppénzre szeretnék menni?


2022. ápr. 4. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Félreértések elkerülése végett jobb ha mondod táppénzen leszel.

Ahol HO van ott nem szoktak ilyennel szívatni, hogy beléd kötnek táppénz miatt.

2022. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

37.8 hőemelkedés, nem láz.

Dolgozni tudsz a hőemelkedéstől? Home Office-ban ez a lényeg.

2022. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Elmegy az ember a háziorvoshoz, ha beteg, reggel ír a főnöknek egy üzenetet, hogy beteg vagyok, orvoshoz megyek, később jelentkezek.


A doki elmondja, hogy mit lát és, hogy javasolt otthon maradnia x napot, arra kiírja táppénzre. A páciens erre rábólint és kiírja táppénzre.


Az ember felhívja a főnököt vagy ír egy üzenetet, hogy x napot nem lesz, betegszabadságon lesz.


A legtöbb helyen egy főnök magától nem ajánlgat táppénzt, tudja, hogy a beosztott kiiratja magát, ha beteg, ha szabizni akar csak, szabit kér.

2022. ápr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez volt a kérdés. A háziorvosok ma nem rendel, szóval oda nem mehetek (amúgy csak délután van, ha van egyáltalán).


Szóval nekem kellett volna felvetnem.


#2 lázcsillapítóval ennyi. Anélkül bőven nem ennyi lenne (igaziból nem vártam meg, míg eléri a 39-t, de közel volt, nem tudom, hogy meddig emelkedett volna magától). Koncentráltan nem tudok dolgozni, amikor épp hidegrázásom van, akkor éberebb vagyok, de mikor nincs … Már kétszer lefeküdtem ma aludni, mióta “dolgozom”.

2022. ápr. 4. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok éppen most. Azt mondta a főnököm, hogy ha lázas vagyok, akkor csukjam le a gépemet és irány az ágy, ez táppénz, ha csak köhögök és fújom az orrom, de úgy érzem, hogy tudok dolgozni, akkor HO.

Ma voltam háziorvosnál, ugyanezt mondta, kérdezte, hogy írjon-e ki táppénzre, de mivel nincs lázam, csak köhögök, tudok dolgozni, úgyhogy HO.

2022. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az van, ha valaki betegnek érzi magát, szól, hogy elmegy orvoshoz (vagy most covid kapcsán csinál tesztet), aztán attól függően szól, hogy hogyan tovább, ha megvan a diagnózis. Ha valaki tud otthonról dolgozni ettől függetlenül, akkor home office-t kér, ha nem, mert annyira pocsékul van, akkor betegszabadság/táppénz. Engedélyt nem kell kérni, betegen nem várják el nálunk a munkát.
2022. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!