Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem kétszínű?

Csak szerintem kétszínű?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel kezdetben jóban voltunk.

Az elején mindig meghívott kávézni, ha hozott magával nasit/főtt ételt, mindig megkínált belőle, ha átmentünk a büfébe, ott is többször kifizette a kettőnk fogyasztását.

Én ezeket sosem kértem vagy vártam el tőle, mindig magától kezdeményezte. Arra is volt példa nem egyszer, hogy én próbáltam visszautasítani a gesztust, de ilyenkor mindig erősködött egy kicsit én meg hülye voltam és végül mindig engedtem.


Később visszahallottam, hogy panaszkodott rám a hátam mögött mondván, hogy ő mindig mennyi mindenre meghív, én pedig sosem hívom meg még egy kávéra sem.

Ez nem teljesen igaz, mert az tény, hogy ő sokkal többször kezdeményezett ilyesmit, de volt arra is példa, hogy én vettem neki valamit a büfében, vagy vittem be neki egy doboz csokit, szóval valamilyen formában én próbáltam viszonozni a gesztust.


Kicsit szarul esett ezt visszahallani.

Nem csak azért, mert ezzel rossz színben tüntetett fel, hanem azért is mert tudom, hogy én ezt, még ha nem is olyan sűrűn, de viszonoztam.

Nem értem azt sem, hogy az ilyen ember akkor minek ajánl fel önszántából bárminemű szívességet, ha utána úgyis viszont várja.


Tudom, apró dolgok ezek, de attól még dühítenek egy kicsit.

Szerintetek sem volt teljesen korrekt a kollégám részéről?



2022. ápr. 7. 01:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésből nem derül ki, nem lehet, hogy ez egy fajta közeledési stratégia volt a részéről, s úgy érzi, hogy nem érdeklődsz eléggé iránta?
2022. ápr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem te vagy az első, akivel ezt csinálta.

Mondjuk jó lenne tudni, ki milyen nemű.

2022. ápr. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindketten nők vagyunk, a kollégám idősebb, igazából az anyukám lehetne. Vannak is velem egyidős gyerekei.

Lehet fölöttem is anyáskodni akart egy kicsit az elején, még ez is megfordult a fejemben.

2022. ápr. 8. 01:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kolléga nőm, aki kezdetben kedves volt, utána nyájas és ezt egyre jobban nyomta, nekem meg kellemetlen volt, mivel túlzasnak éreztem. Volt hogy vissza is utasítottam, erre meg éreztem, hogy megsértődik. Ezt a kedvességet, addig csinálta még volt párom, miután szét mentünk már kevésbbé volt ilyen kedveskedő, azóta naponta mesél a lányáról, meg hogy mekkora már a lánya melle...

Elmondja, hogy ki mit mondott rólam, de csak úgy ha érez valamit.

Csak a magán életemre kíváncsi.

Mióta látja, hogy észre vettem, hogy csak vájkálgatni akar, azóta lekezelően viselkedik.

Persze megválogatja kinek a társaságában, hogy viselkedjen velem.

2022. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Senkitől sem fogadom el, hogy fizessen. Soha! Ugyanis az leköteleződés. Viszonozni kell. És sosincs vége.

Legyen tartásod, és többet ne fogadj el ilyen lekötelező gesztusokat!

2022. ápr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!