Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkahelyet lehet...

Milyen munkahelyet lehet keresni (egyelőre) sikertelen szoftverfejlesztés OKJ-vel?

Figyelt kérdés
Sajna megbuktam a szoftverfejlesztés OKJ-men (szakdolgozatom és év végén), de szeretnék még lehetőleg a szakmámban elhelyezkedni. Van e erre lehetőség vagy és hogy hol kellene néznem erre lehetőséget? Az OKJ-em természetesen leszeretném tenni és szakmánál maradni.

2022. máj. 2. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Közmunkát
2022. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Szakmai érettségivel max aktakukac lehetsz.
2022. máj. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Szakmához közel jelenleg legfeljebb számítástechnikai bolt vevőtér vagy szerviz a lehetőséged.
2022. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem buktam (csak majdnem), de még a papír megszerzése előtt megkaptam az első IT munkámat, ami ugyan csak 30%-ban volt fejlesztés, az is már nem támogatott, speckó eszköz scriptelése. Viszont valamilyen szinten ugródeszkát jelentett.


A titka az volt, hogy lelkes voltam (akkor még 😁). Sok tudást szedtem fel autodidakta, egyrészt ez is számított, másrészt az interjúkon messziről világított rólam a lelkesedésem.


(Diplomám már volt, totál más terület, 3 év irodai admin háttér és pár hónap útkeresés melletti nonstop otthon tanulás és 2 suli párhuzamosan, az OKJ és a proginfó esti BSc.)


Szóval kb így mehet neked is. :)



Ja, a szoftverfejlesztő OKJ iskolarendszeren kívüli volt a S-L suliban.

2022. máj. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Keress egy prognyelvet ami szimpatikus (meg lehetőleg piacképes) és sajátítsd el otthon, autodidakta módon. Ebben a munkában nem a papírt fogják nézni, hanem a szakmai tudásodat. Proginfóra járok egyetemen, siralmasan teljesítek eddig, mégis javascript fejlesztő gyakornokként dolgozom, de volt már full stack gyakornokságom is (react,django) és sql adatbázisokkal kapcsolatos is. Minden helyen elégedettek voltak a munkámmal, dícsértek és ajánlásokkal távoztam. Mindez ismétlem, siralmas egyetemi teljesítmények mellett (harmadjára veszek fel adott tárgyat stb.)..

Ha nagyon jó vagy egy adott nyelvből, freelancerkedhetsz is olyan oldalakon, mint pl. fiverr. Az a jó a programozásban, hogy mindig van rá kereslet és papír nélkül is könnyen elhelyezkedsz, ha a képességeid megvannak hozzá. Sok sikert!

2022. máj. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha megbuktál, akkor nem a szakmád :)
2022. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj, de okj kepzes?

Akkor nem neked valo.

2022. máj. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
80%

Ha az alapokat ismered szerintem simán találsz munkát, aztán majd ott kitanulod a fejlesztést rendesen. Szoftverfejlesztői OKJ tök felesleges, úgyis 3 havonta változik az egész… bár ha már ott is megbuktál vannak kétségeim hogy ez valóban a te szakmád lesz.


Próbálj meg találni magadnak egy olyan projektet ami érdekel, gyárts magadnak portfóliót Githubon, építs egy jó Linkedin oldalt, aztán dőlni fognak az ajánlatok.

2022. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de aki megbukik OKJ-n az mit akar csinálni a szakmában?

Én is OKJ-t végeztem, 98%-osra a vizsgát. Egy C-alapú nyelv plusz webprogramozás (HTML, CSS, PHP) és kész. Vagy ti mit tanultok valami kínait hogy megbukik belőle az ember?

2022. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Vagy gondolod bármelyik cég is milliókat fizet mert egy do-while-al el tudsz számolni százig?
2022. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!