Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Empátia alkalmazása miért nem...

Empátia alkalmazása miért nem működik a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Arra tanítják az embert, hogy nem kell másokat szeretni, de olyan döntéseket kell hozni, ami nekem és másnak is megfelel, nem okozunk senkinek sem fájdalmat. Igen, de valahol 5 éven keresztül az megy, hogy hiába van az embernek igaza, hiába költött pénzt a munkájára, szerepeket játszanak egymás előtt az emberek, rengeteg rosszindulat van bennük, simán a padlóra küldenék az embert, mikor nem hagyja, ritka eset az, hogy valaki kap egy enye-benyét, mert mindenkinél mosollyal van elintézve minden. Ha empátia alkalmazása létezik, de nem élünk vele, akkor miért kell ismerni ezt a fogalmat, ha semmire nem megyünk vele?
2022. máj. 3. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha állandóan az empátiával foglalkoznék akkor 5 ember munkáját nekem kéne csinálni. Természetesen megértem a problémákat, de az illetőnek el kell döntenie el tudja vagy nem végezni a munkáját. Ha nem akkor sajnos nem ott a helye
2022. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha az ember normálisan dolgozik, de neki kell mindig igazolni magát, védekezni, akkor nem a dolgozóval van a baj, hanem a vezetőséggel, mert hagyja a dolgokat magukról kibontakozni, maximumot elvárja, de cserébe nem ad semmit.
2022. máj. 3. 21:05
 3/9 A kérdező kommentje:
*maguktól
2022. máj. 3. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Aki normalisan dolgozik nem kell védekeznie. Régen rossz ha védekezik. Mindenki kicsi lelkével nem lehet foglalkozni. Mindenkin van ég csomó felelősség, otthon problémák. Meg kell tanulni külön választani
2022. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Hagy tippeljek: alapitvanyi suli?🤔
2022. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Én baromi empatikus vagyok, de nem idegenekkel és nem a munkahelyemen.

A munkahely nem jótékonysági intézmény. Nyilván normális keretek között tekintettel vagyok a kollégáimra és magamra erőltetek némi látszatempátiát, de nem vagyunk barátok. Nem dolgozom senki helyett ugyanannyi pénzért stb.


A kolléganőm is kéthetente beteg, ha empatikus lennék akkor magamra venném az ő munkáját is ugyanannyi pénzért. Miért tenném? Inkább vegyenek fel valakit, aki nem betegeskedik ennyit.


Ha meg nem felel meg a munkahely, akkor váltani kell.

2022. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minek költesz pénzt a munkádra? Fordítva kéne a munkádért cserébe kénne pénzt kapnod. Még te fizetsz azért, hogy ott dolgozhass? Minek?


5 évig meg nem kell maradni egy rossz helyen. Igen a vezetőséggel van a baj, meg a munkavállalóval/munkavállalókkal is, mindaddig még találnak olyan embert aki ezeket eltűri addig semmi nem fog változni.

2022. máj. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6/7 hozzászólóval teljesen egyetértek.


Amúgy 1,5 éve lettem csoportvezető. Tele problémákkal küzdöttem fel magam. Soha egy vezető nem kérdezte meg hogy mi a bajom amikor édesanyukám és édesapukám elhunyt. Meddőségi kezelésekre jártunk.

16 éves korom óta egyedül intézek mindent, egyedül vettem egy saját házat és akkor még nem voltam csoportvezető. Kifizetettem, tűrtem a megaláztatásokat az életben, hosszú lenne mindent leírni....


De jön 10 új a munkahelyre elkezdem tanítani és leszarja az egészet. Lassan 3 honapjaott van ,kikérdezem erre a válasza ő elfelejtett mindent mert ilyen meg olyan problémája van.


Vagy sír hogy nem megy neki neki mert ez történt otthon...


Vagy megtanulta és még sem csinálja.


Vagy szólsz neki hogy jó rendben megértem és több alkalommal és szó szerint megrohatsz a munkában mert fizikailag és szellemileg is több napon keresztül csinalhatod több ember munkáját.


Vagy 2.nap "elalszik".


Na itt volt elég. Mostantól ha nem érdekli keressen másik munkahelyet.


Most pusztuljak bele a munkába Vagy mi? Ha megértő Vagy az sem jó ha nem az sem. Ha nem tud dolgozni azon a területen Vagy munkahelyen hol mi a helyzet akkor ne basszunk már ki a másikkal.

2022. máj. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat 21:44 válaszolóval értek egyet.
2022. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!