Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fiatalos, laza, szaktudást...

Fiatalos, laza, szaktudást nem igénylő éttermi állásinterjúra mit vegyek fel? Azt, amit amúgyis viselnék?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Bamba Marháról van szó, ha ez segít.

Úgy hívtak be állásinterjúra, hogy az önéletrajzomban szereplő képen látták, hogy félig kék-félig zöld hajam van és vannak piercingjeim. Ez alapján furcsa lenne, ha teljesen konszolidáltan jelennék meg, nem? Egyébként elegánsan öltözök, 90%-ban szoknyát hordok, csak full feketét, goth stílusút, ha muszáj bekategorizálnom a kérdés kedvéért.

Szóval mivel járok jobban?



2022. máj. 5. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"az önéletrajzomban szereplő képen látták, hogy félig kék-félig zöld hajam van és vannak piercingjeim"


Ez nem ruházat. Nyilván a hajadat ne festesd át ezért... Én bármilyen állásinterjúra mérsékelten elegánsan szoktam megjelenni. Nem kell túlzásba esni: ing/blúz + alkalmi nadrág/szoknya. Ennyi. Ha nem muszáj, ne olyan elütő színpár legyen, mint mondjuk lila felső, zöld alj, de mivel írod, hogy feketét hordasz, az teljesen jó.

2022. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ruházat, de a külsőm része. Azért írtam, hogy elsőre nem riasztotta el őket a színes haj + piercingek, és kérdés, hogy ebből jogosan következtetek-e arra, hogy ha a saját stílusomnak megfelelően jelenk meg, az sem lesz baj?

Nem baj a full fekete? Nem fogják gáznak gondolni, hogy "olyan, mintha temetésre mennék"?

2022. máj. 5. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Csak magamból tudok kiindulni, meg a saját tapasztalataimból. Én is általában feketét hordok, interjúra fekete nadrág, fekete blúz szokott lenni nálam, néha vettem csak fel egyéb színű blúzt. Szóval szerintem teljesen rendben van a fekete.

Ha pedig látták az önéletrajzodban a hajadat meg a piercingjeidet, akkor nem lesz nekik gond, ha meg meló közben ez probléma volna, azt úgyis szóvá fogják tenni, nem fogsz kevesebb eséllyel indulni ezután.

Én egyébként azt szoktam csinálni, hogy úgy sminkelek az interjúra, ahogy a munkahelyemen is tervezek általánosságban megjelenni. Nekem piercingem nincs, de a fülemben sok fülbevaló van (7), és az interjúra általában nem azt teszem be, amiben amúgy dolgozni sem szívesen mennék. Szóval ha te mindennap hordod azokat a piercingeket, akkor menj úgy.

2022. máj. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ascelpius ***** válasza:

A vendéglátásban ezek kábé megszokott dolgok, hacsak nem valami nagyobb étterembe akarsz menni dolgozni, akkor semmi problémát nem okoz a színes haj vagy piercing.

Én a full feketét csak azért kerülném mert pszichológiailag egy nyomasztó és lehangoló benyomást kelt(het) és a vendéglátásban az nem előny, ez akaratlanul is hátrány lehet. Valami színessel vagy semleges színnel azért feldobnám.

2022. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Én is fekete blúzban és fekete szoknyában megyek minden ilyen helyre, a hajam kék, van tetkóm, piercingem. Sosem kötöttek bele az egyszerű diákmunkától a menő multiig sem. Vegyél fel egy kicsit elegánsabb darabot ami annyira nem extrém, nem mutat sokat, normális cipővel és harisnyával és annyi.
2022. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!