Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magát alázza egy cég ha nemet...

Magát alázza egy cég ha nemet mondunk egy állásra, és még ő hív vissza 2x hogy mégis nem gondoltam meg? még ő fut a munkaerő után?

Figyelt kérdés
2022. máj. 10. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent ez, hogy alázza magát?


Ha kell neki a munkaerő, miért lenne baj, hogy fut azok után, akik megfelelnének. A rosszabb inkább az, hogy nem ajánl jobb feltételek, ha úgy látja szeretné az embert. De ez sem ön alázás, mert lehet ennyi keret van rá és nem tud mit csinálni.

2022. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy igen ez a fontos, hogy úgy tűnik ennyi bérezésért, nem talál embert. Ez a fontos info. Szóval nyugodtan lehet olyan összeget mondani a telefonba nekik, ami mellett már jó lenne. Hátha. Bár az is lehet eleve nem egy jó cég. Fene tudja. De ez az alázás ez tök abszurd kifejezés itt.
2022. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ne fuss olyan kocsi után amely nem vesz fel.

nem ismered a mondást?

2022. máj. 10. 11:14
 4/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
89%

Nem, nem megalázó.

Egyszerűen ma Magyarországon, értelmes, írni-olvasni tudó embert, aki mondjuk ki is tud jönni kollégákkal, vagy mondjuk egyszerre több dolgora is tud odafigyelni, és megbízható, alig van. De komolyan. Férjemnek a keze alatt olyan 20 ember dolgozik, abból talán 2 helytálló a fentebb leírtaknak!


És még nem is beszéltünk a speciális képesítésekről, reális bérigényekről.


Persze, nem pl. az orvosokról van szó, vagy nem tudom, de pl. egy sima irodai munkás, egy beszerző, asszisztens, stb, ilyen azért közepesen megbecsült állásokra alig van tényleg olyan ember, aki kb elég sok terleten megállja magát jól.


Nekem is volt, hogy hónapokkal később, felhívtak, tetszik-e az új helyem, mert várnának csoprotvezetőnek, pedig 0 a tapasztalatom, csak egyszerűen rámnézel, és látod hogy talpaesett vagyok, és jól szerepeltem interjún.

2022. máj. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Pedig szerintem is nagyon ciki, ha nem ajánlanak magasabb fizut csak az ember nyakára járnak. Abszurd.
2022. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az fel se merül hogy többet ajánljon. van egy bér és kész.

és épp ezért furcsa hogy felhívja az embert aki épp a bér miatt passzolta le őket, hogy nem gondolta meg magát? aztán miért gondolta volna meg több lett a bér? nem lett.

2022. máj. 10. 11:16
 7/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%
Jó a nagyobb bér felajánlása az azért minium lenne, ha ennyire csábítani akar....
2022. máj. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"egy sima irodai munkás, egy beszerző, asszisztens, stb, ilyen azért közepesen megbecsült állásokra alig van tényleg olyan ember, aki kb elég sok terleten megállja magát jól."


LENNE!! BŐven lenne!! csak nem szarért húgyért amit ajánlanak!


engem is mikor beadtam a felmondást megkérdeztek miért megyek el? Mondtam nézzen rá a bérlapomra és megtudja. És még meg volt sértődve hogy micsoda válasz ez.

2022. máj. 10. 11:18
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi mert iskolákba már pár éve így fogdossák a tanárokat, még jelentkezni sem kell.


Szerintem becsüld meg hogy kellesz, mert nem lesz mindig így.

Ha mindig felégeted magad mögött az utat, és egyszer úgy hozza a sors hogy eléjük kerülsz, majd csak odahaza dughatsz hogy milyenek. Amilyen te voltál velük.


Elmondod nekik érthetően és kész. Nem kell nagy feneket keríteni neki. Nem kell semmilyennek sem lenni elég ha korrket vagy és pont.


Sz@r ajánlatokkal engem is kerestek, meg megtalálnak.

Aztán mikor az aktuális jövedelmem felét ajánlgatják fel és hogy ez micsoda presztízs, nem az anyjába küldöm hanem megköszönöm és mondom a nem -et.

Jó hát volt aki felháborodott hogy náluk dolgozni olyan büszkeséggel tölt majd el engem hogy na. Egyiknél majdnem elröhögtem magam de mondtam hogy igen tudom, de ne haragudjon pénzből élek és ha az aktuális életszínvonalam a felére esik az számomra nem jelent előrelépést, így váltani sem fogok. Mert a jelenlegi helyem neve nincs, de szeretem a kollégáim, a főnököm, a munkát és a jövedelmemmel is elégedett vagyok. Értse meg hogy csak olyan esetben váltok ha ennek kézzel fogható előnye van számomra. Aztán jött persze hogy ha beválok akkor fizetésben határ a csillagos ég, meg hát ez csak a kezdet...

Az egyik cég megpróbált utánam nyúlni, utána jártak hol dolgozom, kiderítették a főnököm elérhetőségét és felhívták... Csak hogy én vagyok olyan viszonyban a főnökömmel hogy elmondtam neki. Nem is sejtve hogy majd keresnek.


Aztán egy ex főnököm is megtalált hogy munkát ajánljon, nem szerettem mondjuk ki. Nem az anyjába hajtottam el, csak megköszöntem, és visszautasítottam. Nem sokkal később pályáztam máshova, és még csak el se olvasták az önéletrajzomat, semmire nem reagáltak, ignoráltak. Aztán mint kiderült az ex főnököm ismeri őket és kértem hogy annyit intézzen el hogy olvassák el a pályázatomat legalább. Tudni kell hogy oda csak úgy bekerülni nem fogsz, ha nem ismernek, senki nem ismer akkor esélytelen vagy. Hát így kerültem be.


Ne legyél bunkó, csak korrekt mindig még ha veled nem is azok...

2022. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Sugerabugera.
2022. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!