Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki munkanelkuli...

Van itt olyan aki munkanelkuli es nincs sok tartaleka?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 06:43
 1/8 A kérdező kommentje:

Sajnos tegbaptol munkanelkuli lettem es nincs elegendo felretett penzem :(

Olyan rossz erzessel tolt el.

Ti hogyan veszeltetek ezt at az ilyen nehezsegeket?

31 eves vagyok, nő

Nincs csaladom

2022. máj. 11. 06:44
 2/8 anonim válasza:
19%
Kaptál végkielégítést. Keress új melót.
2022. máj. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Amikor én voltam munkanélküli, elmentem segélyért (nem kaptam, akkor éppen rengeteget kellett volna utána járni), elvállaltam alkalmi munkákat (korrepetálás, villanyszerelés, ami jött), nagyon intenzíven kerestem állást.
2022. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
10%
Hogy lehet ma valaki munkanélküli? Csomó cég nem talál embert, kb. 5 perc és talál az ember munkát
2022. máj. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos nem egyszerű.


Vállalkozó vagyok, de pár éve szerettem volna alkalmazottnak elmenni. A piac mindkét oldalát ismerem:


Nekem kellett volna munkatárs. Napokig csak interjúztattam. Azt, hogy a szakmához köze legyen, már évekkel ezelőtt feladtam, amit néztem:

*A megjelenése elfogadható legyen (Ne koszos, szakadt)

*Tudjon érthetően (nem szépen, csak ne keljen visszakérdezni) beszélni

*Pontosan érkezzen


Ezt a három feladatot egy jelölt sem tudta megugrani, de volt, aki olyan részeg volt, hogy inkább hazakísértem, mielőtt baleset éri.


A munkáltatók:

A baj az, hogy keresnek 20 éves szakembert 30 éves munkatapasztalattal, szőke hajjal, nagy keblekkel, illetve (konkrét eset) napi 10-12 óra alatt elvégezhető munkára nem egész 200 000 nettóért.

Sajnos a kereslet és a kínálat nehezen találkozik.

2022. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én még utcaseprést is elvállaltam (senki nem gúnyolódott, legtöbben mosolyogtak, udvariasak voltak és megköszönték a tisztaságot.)


Eredmény: mikor nem javították meg a nagymamám mobilját a munkáltatóm FELAJÁNLOTT EGY HASZNÁLATON KÍVÜLI MOBILT! (Nagymamám nem fogadta el a billentyűzet miatt.) Nekem bedöglött a tartalék telefonom, így pont jól jött ez a plusz telefon. Kapok pluszban ennivalót, ha van a hűtőben (karitász vezető az illető.)


További "pluszok": megjavította a rossz fűtőberendezésemet (igaz, újra elromlott, de a szándék a lényeg.) Villanyszerelési munkálatokban is ingyen kapok segítséget.


Egyházi körökben is érdeklődj! Támogató szolgálatként is működnek, ha munkát keresel, ki tudod rakatni a hirdetőtáblára és valaki csak jelentkezik! A semminél többet ér ez is...

2022. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkakeresési segélyt kell kérni, én januárban kértem, pikk-pakk ment minden. Először online bejelentkeztem, küldtek egy időpontot, h mikor kell megjelenni, mit kell vinni. Ott kaptam egy csomo kitolteni valot meg egy idopontot, h mikor kell megint menni. Itthon kitoltottem visszamentem. Kovetkezo honap elejen mar jott is a pénz.
2022. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

A feleségem évek óta nem talál munkát - elsősorban egészségügyi okból.

S bár csökkent munkaképességű, annyi önbecsülése azért van, hogy nem megy el rabszolgának, - ahol annyit keresne, hogy még a munkahelyre bejárni is költségesebb, mint a "keresete" lenne. -Igen, vannak ilyen "munkahelyek" 2022-ben is ebben az országban! Beosztjuk, ami van!

2022. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!