Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában hogy jön ki 38,5...

Ausztriában hogy jön ki 38,5 óra egy héten?

Figyelt kérdés

Nálunk ez ugye 40, mert 8 órát dolgozunk egy héten. 5 napra ez 7,7 órát jelent naponta. Nem hiszem hogy így számolnák. Vagy így kell ledolgozni a kajaidőt, és 8 így vonják le, de ugyan úgy 8 órát kell dolgozni? Még az jutott eszembe, hogy 4 napos munkahét van, és pénteken valamiért 8,5 órát kell dolgozni. Pár álláshirdetésben láttam.

De semmi más infót nem írnak, csak annyit, hogy 38,5 Std./Woche.



2022. máj. 18. 18:43
 1/4 A kérdező kommentje:
*csütörtökön, nem pénteken
2022. máj. 18. 18:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugy, hogy adott esetben a kollektiv szerzodesbe ez van irva. Vagy a napi fel ora ebedidot 'adjak oda' a dolgozonak (ergo nem kell ledolgozni), vagy penteken korabban el lehet menni.
2022. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amivel én találkoztam úgy nézett ki, hogy pénteken mindenki hamar lelépett.
2022. máj. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy megszakitas nelküli munkarend van, 0-24-ben pörög a bolt (gyarak, vasut, etc.), es az alapber heti 38,5 ora munkara vonatkozik. A többi, ami efölött van az mar tulora.
2022. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!