Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan védekezhetek az ellen...

Hogyan védekezhetek az ellen hogy az új munkahelyem ahova beadom a pályázatot felhívja a mostanit az engedélyem és hozzájárulásom nélkül?

Figyelt kérdés

Nem hívhatná fel az új hely a régit csak ha én ehhez kifejezetten előzetesen hozzájárulok és még akkor se csak úgy akárkit felhív, hanem azt az egy embert hívhatja fel akit én kontaktként megjelölök.


ez az elv. A gyakorlat meg az hogy az új hely azt hív fel akit csak akar-és én mit tehetek az ellen hogy totál leégessen az új hely azzal hogy felhívja a mostanit?


2022. máj. 19. 09:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Miféle pályázatot? Ez csak a te elved, szép is lenne ha nem érdeklődhetnének utánad a régi munkahelyednél, csak a CV-dre támaszkodhatnának, neked persze ez lenne a kényelmes, igaz? Aztán mivel "égetne le totál"?
2022. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Sehogy, egy cég azt hív fel akit akar.

Úgy kell viselkedni munkahelyen, hogy az ilyesmi ne legyen "égő".

2022. máj. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Úgy kell viselkedni munkahelyen, hogy az ilyesmi ne legyen "égő"."


És azt hogy teszem meg azt elmagyarázod? Megtennéd? Ha azt se akarom hogy a puszta álláskeresésemről és váltási szándékomról tudjanak a mostani helyen?


Várnám a választ.

2022. máj. 19. 09:08
 4/27 A kérdező kommentje:

" szép is lenne ha nem érdeklődhetnének "

GDPR és hasonlók mondanak valamit?

2022. máj. 19. 09:08
 5/27 A kérdező kommentje:

"Aztán mivel "égetne le totál"?"


Azzal hogy kiderül hogy állást keresek. ennyire nem világos a szitu?

2022. máj. 19. 09:12
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

1-es és 2-es, azért ezt könnyű mondani.

Nekem érdekes módon egyetlen munkahelyem nem volt, ahonnan jó szájízzel jöttem volna el. Ahol nem feleltem meg, ott azért (ez egy volt ,egy jellemtelen főnök, aki be akart vinni a susnyásba, és mindent aláíratni velem, főkönyvelő voltam, otthagytam). A másik 4 helyemen meg pont az volt, hogy elégedettek voltak velem a főnökök, terveik voltak velem, és amikor eljöttem (egyszer költözés, egyszer férjhez menés 150 kilométerre, egyszer pedig eü. ok miatt), akkor az addig cuki, negédes főnök, aki pedig fantáziát látott bennem, átment szemétládába, elég volt kibírni a felmondási időt. Mert csak. Mert ő tervezett velem, és úgy vette, hogy orvul hátbaszúrom, onnantól nem álltam meg előtte.

Ritka, aki nagylelkű, és sok sikert kívánva elenged (pont azért, mert valeszg sejtette, hogy végzettségemnél és a munkához való hozzáállásomnál fogva nem fognak "százan sorba állni" a helyemre.

Ilyen volt főnökkel mit lehet kezdeni? Hát kösz, ne nagyon adjon rólam referenciákat.

(Már 20 éve szabadúszó vagyok itthon, érdekes, minden ügyfelem elégedett, és egymásnak ajánlgatnak.)

Jobb, ha az ember életpályájába nem szarozik bele a volt főnöke, tapasztalat.

2022. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%

"Ha azt se akarom hogy a puszta álláskeresésemről és váltási szándékomról tudjanak a mostani helyen?"

Márpedig előbb vagy utóbb el kell mondanod.


De mindegy is, hiszen nincs jogod megszabni egy cégnek hogy kiket hívhatnak fel.

2022. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

"Márpedig előbb vagy utóbb el kell mondanod."


majd megmondom amikor amikor a főnök asztalára cseszem a felmondásom... majd akkor megtudja.



"s, hiszen nincs jogod megszabni egy cégnek hogy kiket hívhatnak fel."


Újra megkérdezem: GDPR és hasonlók mondanak valamit? nekem nincs jogom megszabni? Nem is én szabom meg, hanem a JOGSZABÁLYOK.

2022. máj. 19. 09:21
 9/27 qkker1 ***** válasza:
70%

"" szép is lenne ha nem érdeklődhetnének "


GDPR és hasonlók mondanak valamit?"


Azzal, hogy megadtad az előző munkahelyedet, buktad a GDPR-t.

2022. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Shaddark ***** válasza:
26%

Én azon agyalok, hogy honnan tudja az új helyed a mostani címét?

Én biztosan ilyesmit írnék az önélet rajzba / cv-be, "Jelenlegi munkahely egy mezőgazdasági élvonalbeli cég ahol XY munkakörben dolgozom X éve".

Majd ha elmentél megmondod. Ezt szerintem meg fogják érteni ott ahová jelentkezel.

2022. máj. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!