Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme annak hogy egy...

Van értelme annak hogy egy főnök azt mondja közössel KIRÚG valakit? Hát kirúgni közössel senkit se lehet, kirúgni ki lehet egyoldalúan, meg közössel meg lehet szüntetni a munkaviszonyt-de az kétoldalú

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 07:57
1 2
 1/16 Noren1989 ***** válasza:

Közös a.k.a közös megegyezés.


Nos, jogilag eltér a két eset, de mindenki sajàt szàjíze szerint hasznàlja csudàlatos nyelvünket.

2022. jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg a kirúgás az egyoldalú. AZ egyik fél azt mondja hogy MENJ a másik félnek pedig nulla választási lehetőség van.


A közös meg KÖZÖS két fél kell hozzá, ha az egyik nem partner akkor NEM LESZ közös.


Olyan hogy csak az egyik fél azt mondja közös... na olyan nincs.

2022. jún. 3. 08:10
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

A főnök eldönti, hogy távoznom kell a cégtől. Elémáll egy ajánlattal, amit ha elfogadok, akkor még aránylag minimális mennyiségű hátránnyal övezve távozhatok. Ha viszont nem fogadom el, akkor úgy leszek elküldve, hogy ezzel egyetemben egy nagy rakás plusz veszteség is ér. (A második esetben esetleg nyerhetek még 1-2 hónap munkaviszonyt, ha olyan a szitu.) Én valószínűleg belemegyek az ajánlatába, hogy a lehető legelőnyösebb módon távozhassak. De itt igazából a munkaviszonyomat tekintve nincs választási lehetőségem, mert mindkettő avval végződik, hogy rövidesen már nem dolgozom ott.

Rövidebben: Lézezik olyan, hogy a főnök a dolgozóra ráéerőlteti a közös megegyezéses felmondást.

2022. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy meg, az elbocsátás, ha nem a dolgozó személye miatt is történik, hanem mert mondjuk leépítés van, gyakorlatilag akkor is kirúgás, hiszen ő maradni akarna, de a cég úgy dönt, megválnak tőle.
2022. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A közös nem akkor szokott történni, amikor pont abban a pillanatban mond fel valaki, amikor ki akarják rúgni. Valamelyik félnek kezdeményeznie kell és ha nem borzasztóan rossz a viszony a két fél között, akkor általában közös megegyezéssel szoktak elválni, mert mindkét félnek tisztább így. Sokszor a munkavállaló, szokott kapni némi kedvezményt, hogy belemenjen (ha nem ő kezdeményezi a munkaviszony megszűnését), pl. plusz egy havi végkielégítést, a munkáltató meg így biztonságban van, mert nem kell tartania egy munkaügyi pertől.
2022. jún. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"ll és ha nem borzasztóan rossz a viszony a két fél között, akkor általában közös megegyezéssel szoktak elválni,"


Rám pont azért próbálták egy volt helyemen rámerőltetni a közöst mert olyan iszonyatos volt a viszonyunk hogy bár beszélni sem beszéltünk egymással én meg a főnök.

rám küldtek egy ügyvédet a közössel a kezében hogy presszionáljon, én meg elküldtem a gyászba. aztán kirúgtak. de perkálhatták a 2 havi végkieget, ami a közösben nem lett volna benne.

2022. jún. 3. 08:39
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3# pont fordítva. Bizonyos munkaviszony után végkielégítés jár, ha a cég felmond.

Persze az embernek az orra alá tolnak egy közös megegyezést, aminek az aláírásával tulajdonképpen lemond erről, a madarak pedig alá is írják.


Más kérdés, ha elég alvilági a cég, akkor millió lehetősége van az embert kikészíteni, ha nem írja alá.

2022. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem közössel "rúgtak" ki. Leépítésnél behívtak, hogy engem választottak, mert nekem nincs egyedül gyerekem, és valakit el kell küldeni. Írjam alá a közöst, és kapok még 3 havi pénzt pluszba. Így aláírtam, de végülis kirúgtak, mert én magamtól nem mentek volna el. Szerintem ilyen a közössel való kirúgás.
2022. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát persze, az alapítványi iskolás alternatív valóságban.
2022. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ez is jellemző, nem az számít, ki az értékesebb munkaerő. Sajnos mindig is ez volt.

N

2022. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!