Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendelkezik-e középiskolai...

Rendelkezik-e középiskolai végzettséggel az, aki elvégezte a 9-12. osztályt, de nem tett érettségit?

Figyelt kérdés

Szerintem NEM. A középiskolai végzettség = érettségi.

Diplomásnak se mondhatom magam, ha végigjártam az egyetemet, de nem államvizsgáztam.


2022. jún. 3. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem muszáj érettséginek lennie, lehet szakmunkás vizsga is, de valamilyen féle záróvizsgának lennie kell. Ha végigjárta a 9-12 osztályt, de nem záróvizsgázik (ami lehet az érettségi), nem rendelkezik középfokú végzettséggel. Ahogy diploma sincs államvizsga nélkül.
2022. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Akkor hivatalosan csak az általánost végezte el.

Esetleg elképzelhető olyan jóindulatú munkáltató, aki tekintettel van a kijárt évekre, és így felveszi, de akkor sem fog neki úgy fizetni, mint akinek megvan a vizsgája. Ahogy egy szobafestő vállalkozó sem fog egy segédet, aki egy vagy két évet elvégzett a festő szakmából ugyanúgy megfizetni, mint akinek megvan a szakmunkás bizonyítványa.

2022. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.)

Korm. rendelet (a továbbiakban R.) 12. § értelmében az érettségi vizsgára történő jelentkezés benyújtásakor csatolnia kell a

középiskolai bizonyítványát, amely igazolja a középfokú tanulmányok befejezését. A középiskolai tanulmányok befejezése azt jelenti,

hogy a vizsgázó teljesítette az érettségi vizsgára történő jelentkezéshez előírt évfolyamok követelményeit egy olyan oktatási

intézményben, amely az oktatás keretében felkészít az érettségi vizsgára (pl.: gimnázium, szakgimnázium, technikum, régebben szakközépiskola). A középiskolai tanulmányok befejezését az iskolai bizonyítványban a következő záradékok (bejegyzések)

igazolják: „Érettségi vizsgát tehet.”; „Az érettségi vizsgát megkezdte/megkezdheti”; „Középiskolai tanulmányait befejezte, érettségi

vizsgát tehet”. (Régebbi keltezésű bizonyítványokban tartalmában hasonló egyedi bejegyzés is lehet.)

A középiskolai tanulmányok sikeres befejezése nélkül érettségi vizsga nem tehető. (R. 12. § (1))."

2022. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

", de akkor sem fog neki úgy fizetni, mint akinek megvan a vizsgája"


MIért , annak akinek megvan hogy fizetnek??? ennyire naivak le legyünk már!

A munkáltató a munkakört fizeti meg és nem a végzettséget!

Nem fog senkinek egy petákkal se többet adni csak azért mert van X papírja ami lehet nem is kell.

Lehet nekem X diplomám meg akadémiai nagydoktorim is ha a melóhoz a 8 elemi kell.

2022. jún. 3. 11:51
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

4: Figyu, vannak olyan munkakörök, amik igényelnek egyrészt szakképesített embereket, másrészt pedig segédmunkásokat. Nyilván nem fognak mindkét csoportnak ugyanúgy fizetni.

De gyanús nekem, hogy te Balu vagy.

2022. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Figyu, vannak olyan munkakörök, amik igényelnek egyrészt szakképesített embereket"


Akkor tessék a szitu.

X munkakör, betöltés feltétele: érettségi. erre jár egy X konkrét bér.


Én jelentkezem diplomával. fognak nekem 1 ft-tal is többet adni csak azért mert diplomám van?

nem fognak. miért is adnának.

2022. jún. 3. 12:02
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Szia Balu.
2022. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

6-os: "fognak nekem 1 ft-tal is többet adni csak azért mert diplomám van?


nem fognak. miért is adnának."


Ha olyan feladatot látsz el, amihez kikötés a diploma, akkor nyílván többet fognak fizetni, mint annak aki még arra sem veszi a fáradtságot, hogy tanuljon. Pedig az a legegyszerűbb az életben.

2022. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

X munkakör, betöltés feltétele: érettségi. erre jár egy X konkrét bér.


Erre valszeg ugyanakkora bért kapsz, mert lényegtelen, hogy van-e diplomád.

Ugyanúgy nem kapok több fizut taxisofőrként, csak azért mert nekem van C-s jogsim, a többieknek nincsen.

2022. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ha olyan feladatot látsz el, amihez kikötés a diploma, "


ember, te olvasni tudsz??


"Akkor tessék a szitu.


X munkakör, betöltés feltétele: érettségi. erre jár egy X konkrét bér."

2022. jún. 3. 12:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!