Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményed a vadkapitalis...

Mi a véleményed a vadkapitalistákról?

Figyelt kérdés
Azokról a kollégákról, kisfőnökökről, nagyfőnökökről akik szolgalelkűen, lelkesen asszisztálnak a munkaerő kizsákmányoláshoz. 80-as évektől napjainkig, tehát idősebbek válaszára is kíváncsi vagyok. Például a jelenlegi nyugdíj előtti korosztály hogyan élte meg, hogy átestünk a ló másik oldalára. Egy ember végzi három ember munkáját.

#vadkapitalizmus #Munkaerő kifosztás
2022. jún. 9. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "átkos"-ban is jellemző volt. Sem helyettesítést, sem túlórát nem fizettek, és szóvá sem lehetett tenni. Fiatal koromban rendszeresen túlóráztattak, a fizetésem önfenntartásra is kevés volt.

N

2022. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Túl sok tapasztalatom még nincs. Néhány idősebb kollégám nosztalgiázása, meg részletesebben utánanéztem a rendszerváltás körüli dolgoknak, amit a tankönyv nem részletezett, továbbá vannak megfigyeléseim. Néhány kolléga hozzáállását nézve nem csoda, hogy itt tart ez az ország. Nemrég pedig kiakadtam egy középkorú munkatársamra. Alamizsna béremelés reményében csak annyit ér el, hogy felverdesesi nekünk a normaidőket, aztán áskálódik azok ellen akik nem tudják teljesiteni. Mondtam neki édesapád ilyenkor már nyugdíjba ment. Le akarsz robbani ba.meg?!
2022. jún. 9. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:

93-tól dolgoztam postán 2000-ig.

Aranyéletem volt, tényleg alig volt munkám, na jó, volt, hogy volt nagy hajtás, de volt, hogy szétvetett az unalom, és kínomban egy órán át ettem két szendvicset, amit helyben készítettem el. Persze voltak keményebb és könnyebb munkakörök és munkahelyek is ezidő alatt.


2010 körül visszamentem a postához dolgozni, akkor viszont majd megszakadtam, egészen más világ volt, ezer bőrt nyúztak le a dolgozóról.

2022. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!