Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elfogadjam az állásajánlatot,...

Elfogadjam az állásajánlatot, vagy maradjak a mostani helyemen?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozom egy helyen, és még próbaidőn vagyok (közigazgatás, 6 hónap próbaidővel).

Annyira nem jó hely, de nem is vészes. Mondhatni elég laza, van olyan, hogy sok munka van, de vannak olyan napok amikor alig van tennivaló, bár őszintén szólva utóbbit nem szeretem annyira, mert olyankor elképesztő lassan telik az idő. Szakmai fejlődési lehetőség nem igazán van, illetve annyira nem is vágnak a szakmámba a feladatok (kis átfedés van azért).

Kaptam egy állásajánlatot, amire ma vissza kéne jeleznem hogy igen vagy nem. Szakmailag mindenképp nagyobb lenne a kihívás, és az önéletrajzban is jól mutatna a későbbiekben, 3 körös interjú volt, ott is minden klappolt, nagyon szimpatikusak voltak, szívem szerint mennék, viszont józan ésszel végig gondolva az a probléma, hogy a fizetés mindent figyelembe véve körülbelül ugyanannyira jönne ki, és a munka is valószínűleg több lenne (versenyszféra).

Plusz mostani helyemen eléggé számítanak a munkámra, mert így is alig találtak embert. Tudom, egy kicsit hülyén hangzik, de kissé bűntudatom lenne ha itt most felmondanék.

Nyilván nem nektek kell ezt a döntés meghozni, mert az én életem, de azért kíváncsi vagyok hogy ti hogy látjátok ez a dolgot. A helyemben váltanátok?



2022. jún. 15. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Én csak jobb fizetésért váltanék.
2022. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
vesenyszférába ugyanannyit kapnál? ejha, ez azért gyanús... nem váltanék én se
2022. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ott kihajtanák a beledet. Ha nem vagy kifejezetten karrierista típus, akkor maradj itt.
2022. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az alapbérem bruttó 80-al lenne több, viszont nem lenne cafeteria.

Itt kapok egész jó pénzt SZÉP kártyára, plusz Budapest bérletet is vesznek nekem, így ezeket is figyelembe vettem összehasonlításkor.

2022. jún. 15. 09:40
 5/14 anonim ***** válasza:
Foglald el magad valamivel valami álca alatt pl nyeltanulás fejleszd a képessegeket hianyosságokat, tanulj valami pluszt gyakorlatibb .
2022. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
en valtanek
2022. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Ha jól érzed magad itt, ne válts, csak azért, mert az jobban mutatna az önéletrajzodban, és "komolyabb" munka. Nekem legalábbis ezek a döntések sosem váltak be. Ha igazán vágysz arra a tipusú munkára, és úgy érzed építene, az lennél inkább te, akkor pedig természetesen ne hagyd ki! Az interjús cukiskodás pedig ne tévesszen meg, voltam olyan helyen, ahol úgy imádtak, mint egy sztárt az interjún, aztán a szar is belém volt fagyva amikor ott dolgoztam. Irreális elvárások, szabadonkötelező rendszeres, munka utáni közös programok, és még sorolhatnám... Mnél "jobb" egy hely, annál szarabb. Persze nem mindenkinek, valaki imádja az ingyen gyümöl-ingyen kávé-csocsó bohóckodást, irodai szarkavarást, én sokkal inkább prefereálom az emberibb, egyszerű munkahelyeket, saját kávéval... ;)
2022. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nekem is volt részem interjús cukiskodásban, többször is, egyik helyre se vettek végül fel amúgy :D mondjuk legalább jó emlékek :D


amúgy a 2. vagyok és az új infók fényében mégis váltanék szerintem.

2022. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ismerős a szitu. Ne válts, ha még van 3 hónap próbaidőd. Általában a próbaidő vége előtt kedvesebbek lesznek, és valamivel megkínálnak. Ha nem kimondottan nyűg a bejárás, akkor maradj. Vágj kedves arcot, úgy egyszerűbb.


Sok sikert a jó döntéshez.

2022. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jelenlegi helyeden jól érzed magad, akkor maradj itt.


Én közigazgatásból versenyszférába csak a jobb bérért mennék át, mondjuk nem is vagyok karrierista típus. Nekem sokkal többet számít, hogy a 8 óra leteltével jöhessek haza (vagy legyen home office), illetve később, ha gyerekem lesz, elengedjenek érte az oviba-suliba, mintsem a pénz. A versenyszférában nagy a hajtás mindig, és ugyanannyi pénzért nem éri meg...

2022. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!