Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Törték le a lelkesedéseteket...

Törték le a lelkesedéseteket munkahelyen? Hogy lehetne elkerülne ezt, hogy el tudjam engedni ezeket?

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg - 3 hónapja, negyediket töltöm-, egy multiban operátorként.

Lehet, hogy azért, mert még fiatal vagyok, szorgalmas, vagy mert szeretnék megfelelni, mindegy, de mindent igyekszem a lehető leggyorsabban, jól csinálni.


Van egy sajátos munkatempóm, ami sokszor gyors, kapkodós, mert nagyon igyekszem.


Van már itt olyan kolléga, sőt több is, akik már elég régóta itt vannak,és könnyebben el tudják engedni a dolgokat. Van olyan is, aki csak max 1-2 éve, de köztük is van ilyen ember.


Szóval én szeretnék jól teljesíteni, esetleg kitűnni így, hogy léphessek feljebb ezen a nevetséges ranglistán, esetleg csoportvezető vagy műszakvezető, tréner stb... lehessek. De akik régóta itt vannak, sokszor lehuroggnak engem (és egy nálam legalább 30 évvel idősebb, szintén "kezdő" dolgozót), hogy hagyjam már, szarjam le, ne siessek.


Értem én, hogyha pár ember megtudja csinálni a kétszeres tervezetet, akkor ezekután is elvárják, de így kezdem azt érezni, hogy kiölik belőlem a törekvést. Mindig úgy érzem, hogy így nincs értelme csinálni semmit, ha nem pöröghetek.

Nagyon sokszor felidegesítenek ezekkel a szövegekkel, pedig nem direkt csinálom így, hanem van egy tempóm. Csak sajnos túlzottan szorongós típus vagyok, ezért nem tudom elküldeni őket máshova... (félek kimondani, amit gondolok,-kivetel, amikor hagyom magam felidegesíteni, de ez ritka-, mert nem akarom, hogy csesztessenk, mert utána meg félek, hogy nem tudom megvédeni magam lol nevetséges vagyok)



2022. jún. 15. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A szorgalom jó, de a fölös energiádat másba fektesd. 7 éve dolgozom multinál, első munkahelyem. Anno gépbeállítóként kezdtem, technikus lettem, jelenleg gépeket tesztelek.

Egy multinál tanuld meg, nem akkor leszel sikeres, ha a darabszám kétszeresét letermeled, hanem attól, hogy hogyan fekszel, hogy nyalsz a főnök felé. Anno, amikor átvettek ebbe a géptesztelő csoportba, azt gondoltam milyen jó lesz, végre elismerték a tudásomat, aztán szépen rájöttem az elmúlt 3 évben, hogy ez a munka nem hogy jobb, hanem nagyobb szívás, mint a gyártósor anno. Jelenleg menekülni próbálok, de nem igen van normális hely, ha akad is fizetni nem akar. Nem elismerendő dolog a tudás, sőt, ha ilyen vagy, hogy mindent megteszel, elkönyvelik, hogy te olyan ló vagy, akit ütni lehet és mindent tőled fognak elvárni. Én megtanultam, hogy annyit kell csinálni, amennyit kérnek korábban. Úgyis minden hónapban, negyed évben, évben kimutatják, hogy mennyi egy cella, berendezés teljesítménye. Az elvárás mindig több lesz, noha a fizetés nem annyira, mint az elvárt növekedés. Szóval hallgasd meg és fogadd meg a rutinos emberek tanácsát. Nem attól leszel tényleg valaki, ha minél jobban nyomod. Te egy operátor vagy. Esetleg, ha ügyesen dolgozol, és észreveszel normál tempóban kisebb hibákat lehetsz quality operátor, utána meg egyszer szakvezető. De ehhez nem kell neked number onenak lenni, mert így igen a többiek felé tett elvárást is megnöveled, amit tegyünk fel lehet egy 140-240 forintért ott dolgozó nem szívesen tesz meg. Így csak őt is szivatod, mert a vezetés azt fogja mondani, ha Mariska operátor, aki ráadásul új tud 200dbot, de Jutka itt van 2 éve, és csak 180dbot, akkor ez a Jutka valamit nem tud. És nem téged hanem őt fogják zaklatni, esetleg újra oktatni, amitől neki egy fillérrel sem lesz több. Te pedig közutált személy leszel. Műszakvezetők amúgy is általában olyan személyek, akik közutáltak, de egyben gyurmák is, azaz isszák a főnök propagandáját és ezeket a hipnotikus erőket próbálják a dolgozó rétegre rávarrni. Gondold meg ér e Neked ennyit ez az egész.

2022. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*140-240 ezer
2022. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Én sosem tartottam magam kompetitívnek és ez segített túllendülni ezeken a helyzeteken. Nem a sok köcsögre figyeltem, aki versenyezni akart vagy azzal produkált, hogy na most mutassam meg, hanem a feladatot élveztem és abban leltem örömöm, hogy azt meg tudtam oldani jobban és jobban.


Aki beleszáll az emberi játszmákba és beáll segget nyalni, az ne csodálkozzon, hogy tropára mennek az idegei.


Jó szakember lehetsz anélkül is, kevesebb vesztenivalód van, ha a tudásért mész és a saját örömödért, megfelelés helyett.

2022. jún. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

“A munkahelyre, ha nem akarnak megbecsülni sem anyagilag, sem emberileg, pihenni járunk be.”

I.N.

2022. jún. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van😔 én nem versenyezni akarok másokkal, csak élvezem, ha tudok pörögni.


De nekem a seggnyalás egyáltalán nem megy xd szóval én sajnos nem fogok bevágódni sehol.

2022. jún. 16. 08:37
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

A kollégáidnak igazuk van, hallgass rájuk…


Anno én is így kezdtem, nekem is szóltak. És igazuk van, nem szabad felvinni a normát sem.. nem leszel vele ráadásul előrébb sem.


Lesznek nyitott pozik, ugyanúgy tudsz majd rájuk jelentkezni, mint egy külsős. Ezt tedd inkább.


Anno emlékszem volt egy p*tsa, az is operator volt de nagyon arrogáns, szinten operator, aki meos akart lenni. Évek alatt se ment előre, hiába pörgött meg gyökérkedett az emberekkel. Én akkor csak diákként voltam ott.


Majd nyáron jelentkezem “rendesen”, es bár operátorra, de maguk ajánlottak a minőségellenőrt, arra vettek fel. 😄 a csaj úgy kilengett a sorról mikor meglátott, úgy nézett, hogy alig tudtam visszafogni a röhögést. (Megjegyzem engem nem érdekelt a gyári munka, csak kellett a pénz továbbtanulás előtt)


Amit írtam tapasztalat, ha ilyen terveid vannak, inkább így tennék, ahogy leírtam. ;)

2022. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oh, hát én nem ilyen irányban mennék, hanem esetleng mentor, később talán tréner felé.


Ha maradnék termelés irányban, akkor műszakvezető felé, esetleg a raktárba kérném magam. Bár nem tervezek sokáig itt maradni,mert szeretnék legalább egy FOKSZ-ot elvégezni.

OKJ-s log. ügyintéző végzettségem van, de tapasztalatom nuku.

Illetve érettségi mellé kaptam egy kereskedelmi ügyintéző = boltvezető részképesítést.


Szóval nem tudom, hogy addig is érdemes lenne megpróbálnom előrelépni a gyáron belül, vagy csak tengődjek.

2022. jún. 19. 11:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!