Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ilyen "plusz" feladatok...

Az ilyen "plusz" feladatok szorgalmas végzésének van értelme?

Figyelt kérdés

Tegnap kissé sokkolt az osztályvezetőm, mikor felelőssé tett kb. az egész csoportom feladatainak az időben történő befejezéséért.


Most járt le a próbaidőm és egy mondattal kiosztotta, hogy csináljam meg a lezáró feladatrészt mindegyikhez, amit természetesen szívesen megcsinálok

Csak mikor már 12 ilyen feladat volt felsorolva, akkor arra kértem mindenkit, hogy majd írjon, ha végzett.


Erre kiderült, hogy nem erre gondoltak, hanem nekem kell számontartanom, hogy kinek milyen feladata van és azzal mikor fog végezni, mikor lenne a határideje, szüksége van-e hozzá valamire stb.


Miközben én is dolgozom. Futott már bele valaki hasonlóba? Érdemes megpróbálni kibújni alóla? Vagy van valami előnye, mondjuk későbbi munkahelyen, ha vezető szeretnék lenni?


2022. jún. 17. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Belőled így soha nem lesz vezető, azt már most látom.
2022. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha vezető szeretnél lenni, akkor nyilván rutint kellene szerezned emberek irányításában és a feladatok számonkérésében. Az pedig úgy nem fog menni, ha mindig kibújsz alóla.

Panaszkodás helyett inkább gondold át a feladatot, és találj ki valami új módszert, amivel az eddiginél naprakészebben és hatékonyabban lehet követni, hogy ki hol tart. Ez az Access hozzáféréstől egy megfelelő excel fájlig bármi lehet. Mindenesetre próbàld a megoldást keresni, nem pedig a kifogásokat.

2022. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Természetesen emiatt gondolkodok egyedül rajta.


Viszont nem bújok ki minden feladat alól, így is rengeteg a munka (szerintem fel kéne venni plusz 50%-nyi embert), túlóráért csak akkor fizetnek, ha "kicsúszol a határidőből", tehát vagy "jó munkaerő" vagy, vagy fizetnek túlórapénzt.


És nem tudom ez mennyire általános, de eddig ilyrn helyen nem dolgpztam. Tegnap este 9-kor még valaki rámcsörgött, hogy segítsek megcsinálni valamit (10-re végeztünk), tegnapelőtt meg fél 11-kor tettem le a gépet, úgy, hogy reggel 8-kor kezdtem és a hazaúton is végig munkaügyben telefonáltam. A főnököm meg még úgy nem jött be, hogy ne hívták volna minden héten legalább 2x este 10 és reggel 6 között. Szóval itt nagyon kell vigyázni a feladatokkal, mert ha meg tudod csinálni, akkor pakolják rád és simán munkakörhöz nem tartozó feladataid is lesznek (pl. vannak 3-4 éve itt lévő, teljesen más területen dolgozó kollégák, akik még mindig a főnökömet hívják, hogy segítsen nekik).


Szóval itt nem akarok főnök lenni. De máshol persze jól jöhet.

2022. jún. 17. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Te sehol nem leszel főnök ilyen hozzáállással ember! 😂😂
2022. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Meg szoktam csinálni.

Viszont ha nem fér bele munkaidőbe szólok, hogy ez nem fog menni és ha túlórát akarnak adjanak ki hivatalos elrendelőt.

Amikor munkaidő végén kiesik a kezemből a munka néha rásózzák a feladatokat csicska újoncra mert ő nem áll a talpára és ingyér túlórázik.

2022. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Köszi! Lehet, hogy ezt megpróbálom, nem tudom, hogy mit reagálnának, mert a főnökök is folyamatosan túlóráznak.
2022. jún. 17. 11:05
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 Milyen hozzáállással ember 😂, szerinted minden főnök napi 16 órát dolgozik?
2022. jún. 17. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te majdan vezető szeretnél lenni tudnod kell akár egy 50 fős csapat munkáját is koordinálni. Ez nem kis felelősseg az biztos. Mikozben igen a vezetonek is megvannak a maga feladatai. Ez így működik.Ha nem megy nem kell vezetonek lenni. Nem mindenkinek megy s nincs is ezzel baj mert itt bukik ki hogy ki való vezetőnek s ki nem. Ha meg vezetoi baberokra tőrsz alapíts saját céget ahol te szabod meg a piorításokat meg a teljesítményt s nem előírják azt neked. Sokan ezért nem szeretik szervezeteknel a vezetoi pozikat mert ott is mindig lesz fonoke az embernek s mindig meg fogjak mondani h mit hogyan csinalj. A sajat cegnel viszont a magad ura vagy.
2022. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 Köszi! Szerencsére ennyire nem török magasra. Nem felsővezető akarok lenni, csak csoportvezető vagy osztályvezető (max. 10 fő, de inkább 6-7 fő) majd, amikor már meguntam, amit csinálok és mikor már nem picik a gyerekek. Szerintem egy 5-6 év is lesz még belőle.


Amúgy ezen a héten 12 óra túlórám van, ráadásul, úgy, hogy ezt a feladatot nem vállaltam még be és valószínűleg még ma is és holnap is dolgoznom kell még valamennyit.

2022. jún. 18. 13:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!