Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkában ilyen miatt jogosan...

Munkában ilyen miatt jogosan szólnak be?

Figyelt kérdés
Ha nem állok neki mindig magamtól segíteni a másiknak annak ellenére hogy látom hogy küzködve csinál valamit. És akkor a másik beszól csúnyán valamit csúnya stílusban rám parancsol hogy segíts már neki, meg hogy férfi létedre hogy tudod végignézni hogy egy nő szenved valamivel. Jogos ez a stílus ilyenkor?
2022. jún. 23. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen,jogod. Tahó vagy.
2022. jún. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem, de attól függően miről van szó, lehet bunkóság amit csinálsz. Alapvetően jelentkezett oda, felvették, kiosztottak neki egy munkát amit elfogadott. Ebben az esetben a főnökének magyarázzon, ha baja van vele és nem tudja megcsinálni.


Ha valami hülyeséget rábíztak, amit nem kellett volna, akkor is az ő dolga elutasítani, de ilyenkor jogosan tarthat bunkónak (ettől még nem kell megcsinálni helyette).


Amikor valaki így beszél veled, főleg ha nő, mindig lecsekkolja a határaidat, megnézi kibe rúghat bele. Beléd simán, mivel úgy tűnik egy lábtörlő vagy. Beszélj vele és a főnökkel, hogy vegyen szépen vissza.

2022. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Jogos. Tényleg elég bunkó dolog, hogy látod, hogy fel is fogod hogy valakinek segítség kéne, de eszedbe nem jut odamenni.
2022. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Attól fogva annak a fele melóját is te csinálhatod, erre nem gondol senki itt?
2022. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Attól fogva annak a fele melóját is te csinálhatod, erre nem gondol senki itt?"

Már miért csinálhatná? Egy szó sem szólt arról, hogy a másik folyamatos segítséget igényelne. A kérdező arról írt, hogy a másik épp küszködve csinált valamit, ő meg tojt rá.

2022. jún. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen paragrafus nem írja elő. Az ilyen "illik, mert ha nem teszed. tahó vagy" ezek csak íratlan szabályok, amik be nem tartása nem szankcionálható.
2022. jún. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Tehát ha van egy inkompetens dolgozó, aki nem tudja ellátni a melóját, másnak kell bevállalnia helyette?
2022. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Nem, ez szimpla udvariasság, néha érdemes odafigyelni egymásra, és nem rögtön arra gondolni, hogy ha segítünk valakinek, akkor ő onnantól ezt biztos aljas módon ki fogja használni.

2022. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Friss munkaerőként felvettek egyszer egy nővel majdnem együtt szgépes munkára, a nő nagyon lassan tanult be, pontosabban nem tudott betanulni, két hónap után se ment neki. Én jegyzeteltem, ezért 3 nap után már ment, javasoltam neki, hogy írja fel ő is a lépéseket, de nem tette. Odaadtam neki a saját legépelt jegyzeteimet, azokat meg nem használta. Eleinte a munkaidő végén ideadták nekem azt, amivel ő egész nap nem haladt, aztán pár hónap után kirúgták.
2022. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

#7

Ha a dolgozó inkompetens, akkor rövid úton megszabadulnak tőle. De itt szó sem volt ilyesmiről.

2022. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!