Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös megegyezéssel felmondtam...

Közös megegyezéssel felmondtam június 7-én, a főnökömmel abban maradtunk, hogy július 7-én járna le a felmondási időm. Felvetette, hogy a bentmarad 3 szabadságot vagy vegyem ki, vagy kifizeti. Jelen esetben a "vagy kifizeti" mit jelent?

Figyelt kérdés

Ha kiveszem a szabadságot, akkor gondolom az azt jelenti, hogy akár 3 nappal hamarabb mentesülhetek a munkavégzés alól, ezáltal a felmondási időm bár július 7-ig tart, elméletileg július 4-én kellene ténylegesen utoljára dolgoznom.

Ha viszont kifizetné, akkor az azt jelenti, hogy július 7-ig dolgozom, de 3 napot kifizet pluszban, mintha annyival több napot dolgoztam volna?


2022. jún. 24. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megválaszoltad a kérdésedet.
2022. jún. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet kiszámolni, hogy mennyi az 1 napra eső munkabérem, amikor havonta kapom a fizum függetlenül attól, hogy az adott hónap 30, vagy 31 napos, illetve hogy 19, 20 vagy 21 munkanapból állt?
2022. jún. 24. 00:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit kapsz nettóba azt elosztod annyi nappal amennyit dolgoztál a hónapban.
2022. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában 20-21 nappal kell számolni ha csak hétköznap mész.
2022. jún. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Csak én érzek fájdalmat, miközben ezeket olvasom?
2022. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
#5 én is
2022. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Katona Dius ***** válasza:
59%

Van egy olyan papír,amit a úgy hívnak, tb naptár. Azon rajta van,hogy az adott hónapban hány munkanap van. A havi hizudat elosztják azzal a nap számmal, beszorozzák annyival ahány szabid maradt. És hozzá adják a fizetéshez a kiszámolt összeget. Pl a havi Béred bruttó 100e Ft. Akkor a 100eftot osztják 21 nappal, ennyi munkanap van júliusban . Ez 4762ft. Szorozva a 4 szabival, 19048ft. Ezt hozzá adják a 100efthoz és úgy vonják le a járulékokat (tb és szja). Úgy ez függ attól,hogy valaki 25ev alatti e mert akkor szjat nem vonnak, vagy ha nyugdíjas akkor tbt nem vonnak. Ha van családi kedvezmény vagy valamilyen igazolt súlyos betegség,akkor jár bizonyos mértékű kedvezmény is levonaskor. Így személy függő,hogy mennyi lesz a nettó bér.

De így pl ki tudod számolni,hogy mennyi lesz a bruttó Béred. Júliusban 7ig 5munkanap lesz,így 5+4=9 nappal meg tudod csinálni azt ami leírtam. Vissza osztod és beszorzod 9el. Te tudod mennyit kapsz havonta,így kiszamolhatod.

2022. jún. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!