Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kívülálló vagyok a munkahelyen...

Kívülálló vagyok a munkahelyen. Örökre így marad?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az egyetemet, s elkezdtem dolgozni a szakmámban, ráadásul egy elég jó munkahelyen. Egy a gond: olyan kívülálló vagyok, hogy sokan azt se tudják, hogy bent vagyok még vagy már rég elmentem. Le vagyunk osztva, hogy ki mit csinál, s amit én csinálok, azt egyedül kell, szóval nincs társam a munkában, így ezért is érzem nagyon kívülállónak magam.. mondjuk a csapat néhány tagja próbálkozott az ismerkedéssel, de nekem ez olyan nehezen megy.. Hiába mondják mások, hogy amikor látom, hogy többen beszélgetnek, menjek oda hozzájuk, csatlakozzam. Én ezt nem tudom meglépni, nem hiszem, hogy tudnék értelmes dolgokat mondani a szorongásom miatt, s nem is nagyon tudom mit mondjak. Egyszer hívtak ebédelni is, de oda sem mentem, mert nem tudok enni mások előtt.

Nekem sok idő kell ahhoz, hogy lazuljak, közel engedjem az embereket magamhoz, de így sem jó.. ma is olyan rossz érzés volt, hogy mind együtt nevettek valamin, aztán én meg ott ültem mint egy darab sz-r egész nap, s nem beszélgettem senkivel.. nem értem ezt a kettőséget magamban, ezért sem tudom mi lenne a kézenfekvő megoldás.. ti mit mondtok? :)



2022. jún. 24. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
online vállalkozás, és nincs több probléma
2022. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem ártana egy jó pszichológus neked!
2022. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Menj oda, nem kell feltétlenül beszélni, csak vedd fel a társaság ritmusát. Úgyis be fognak vonni a beszélgetésbe egy idő után. Ha viszont tényleg csak kukán állsz ott, az kicsit fura lehet. Váltogasd a szemkontaktust, ha valami vicces dolgot mondanak mosolyogj, és lehetőleg minél többet nézz rájuk, így úgy érzik te is a társaság része vagy, hisz figyelsz rájuk.
2022. jún. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Van az a havi nettó, amiért az ember szívesen érzi magát kívülállónak egy munkahelyen. Ha annyit keresel, le kell sz*rni az egészet és örülni neki, mert a társadalom felső 10%-ába tartozol.
2022. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

“Örökre így marad?”


Nem, csak addig, míg te elutasítasz minden kisérletüket a közeledésre.

Meg fogják unni és elkönyvelnek valami furának.

Utána már sokkal nehezebb lesz változtatnod, mert akkor már neked kell mindent megtenned, hogy befogadjanak. Az meg ezzel a habitussal húzós lesz!

2022. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiú vagy vagy lány? Mert sztem az se mindegy. Milyen munka ez, gyári szalagos? Én is pont így vagyok ezzel, csak nem írok ki kérdést róla, mert jól keresek, és sokan csak idegesítenek melohelyen, ezért nem keresem a társaságot.
2022. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, dolgozni jársz oda, nem szórakozni. Nem tudom miért hiszi azt néhány ember, hogy bulizni meg társasági életet élni jár az ember a munkahelyre. Ezeket nem ott kell kiélni.
2022. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igazad van utolsó, de akkor is roppant kellemetlen, főleg ha ebédszünet jön vagy adódik egy csoportos megbeszélés a munkáról, s te érzed, hogy ott vagy azok között az emberek között, akikkel nem találod a közös hangot.
2022. jún. 26. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is így vagyok ezzel. Eleinte zavart , de azóta eltelt már fél év . Rájöttem hogy el kell engedni . Pénzért mész oda , nem barátságokat kötni . Mellesleg ennyi idő után észre vettem , mennyire kibeszélik egymást . Hányinger keltő .


Néha tényleg jobb egyedül ... Merülj bele a munkába , tanulj és fejlődj .

2022. jún. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!