Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen ész érv...

Szerintetek milyen ész érv kell ahhoz hogy engedélyezzék nekem hogy pár hétig a home office-t egy másik országból csináljam?

Figyelt kérdés

Külföldön (EU-n belül) él a párom és sajnos nagyon ritkán tudunk találkozni. Nekem most lett egy új munkahelyem ahol kizárólag home office van (nagyon örültem neki). Legutóbb megkérdeztem egy munkatársamat hogy ha kimennék 1 hónapra egy másik országba akkor bezavar-e ott valamit a hívásokba/a számítógépbe vagy bármi az ottani hálózat (igazából nem is az volt a kérdésem hogy lehet-e kintről dolgozni hanem hogy maga a technológia szempontjából minden ugyanúgy fog-e működni ha van wifi). Ilyen telefonos ügyfélszolgálati munkát végzek.


Aztán a csaj eléggé vágta a fejeket és mondta hogy a vezetőség nem szereti ha nem onnan dolgozunk ahova be vagyunk jelentve (lakhely),ezért engedélyt kell kérni ehhez és nyomós oknak kell lennie. Annyira szomorú lettem ezután. Az elején örültem hogy home office van hogy így akkor kimehetek a barátomhoz és többet tudunk együtt lenni.


Szerintetek kitaláljak valami fars hazugságot vagy kérdezzek rá komolyan/őszintén hogy a páromhoz mennék ki, ugyanúgy el fogom végezni a munkát de szükségem van arra hogy találkozhassak vele. Vagy ez nagyon gáz? Megértenék vajon? Vagy inkább hazudjak valami komolyabbat?


2022. jún. 26. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazudnál, én biztosan kirúgnálak a melóból.

Annyi füllentés beleférhet, hogy az eljegyzést ünnepelnétek meg vagy valami esküvői marhaságot intéznétek el...ez még emészthető.


Céges biztonságtechnikai szempontból ellenzett, akármi van életedben, így inkább adnak rendkívüli pár nap szabit nagy baj esetén, ha észszerűek a cégnél.

2022. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Először is fals nem fars.

Másodszor ne a pofahúzogató kolleginkákkal beszéld meg hanem a feletteseddel. Nálunk többen is home officeoznak határon túlról, szintén tefonos ügyfélszolgálat, pont lényegtelen ha van net hogy honnan csatlakozol. Én is egész nyáron a nyaralónkból melózok.

2022. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
vegyél ki szabit.
2022. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, felettest kérdezd.

Nálunk például benne van, hogy rendelkezésre kell állni, ha esetleg be kell menni (nyontatni, tréningre, stb).

De van ismerősöm, aki vihette a céges laptopját UK -ből Lengyelországba, s egy hétig onnan dolgozott.

2022. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha x időnél többet dolgozol külföldről, az az adózásba / utánad fizetett járulékokba stb. bezavar. Nálunk úgy van, hogy 2 hetet lehet külföldről dolgozni, mert annyit meg tudnak oldani, annál több esetén már teljesen másképp kellene a könyvelésnek lennie. Legutóbb 3 hetet voltam külföldön úgy, hogy ezt a 2 hetet dolgoztam onnan és a harmadikra szabit vettem ki.
2022. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!