Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kérdés azokhoz szól, akik...

A kérdés azokhoz szól, akik pénztárosként dolgoznak. Nálatok milyen mértékben a ti feladatok arra ügyelni, hogy a vevők mit próbálnak fizetés nélkül kivinni a boltból?

Figyelt kérdés
Írdd le kérlek, hogy milyen üzletben dolgozol és mit vár el a vezetőség. Pl. megkérni a vevőt, hogy a bevásárlókocsiba rakott táskáját emelje fel. Stb..

2022. jún. 27. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Lidl-be nekem mindig figyelik a kosaramat, néha már szinte elég arcátlan módon a pénztárosok, erre pedig túl sok okuk nincsen, mert nem nézek ki tolvajnak, a legtöbbször tízezressel fizetek, már gondolkoztam, hogy ki fogom egyszer ott ezt kérni magamnak, hogy alaptalanul kutakodni akarnak.
2022. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Könyvesboltban dolgozom 2,5 éve egy plázában, saját biztonsági őrünk nyilván nincs, és az ajtóban azok a kapuk, amik máshol sípolhatnak, is csak dísznek vannak.

A főnök, ha gyanús embert lát, szól, hogy figyeljük, merre megy a boltban, tartsuk szemmel, persze diszkréten. Szerencsére már nem jellemző, de régebben volt jó néhány cigány, akik bejártak hozzánk, többször rajta lettek kapva, ahogy rámolják a táskába a könyveket, de nem tudtunk mit csinálni, mire hívnánk a pláza embereit, már rég kint voltak a boltból. Volt olyan pofátlan, akit egy idő után egy méterről követtem, teljesen nyilvánvaló volt mindkettőnknek, miért. Aztán mikor állt sorba a kasszánál, integetett nekem a tízezressel, hogy lássam, ő fizet ám... Aztán hallottunk róla, hogy 1-1 csapatot elkapnak a Rossmannban, meg ott, ahol van saját őr. Azóta nagyon ritka a próbálkozás.

Úgyhogy lehet, ez többeknek nem fog tetszeni, de ha cigány jön be a boltba, őt jobban figyeljük. Még ha a tettenérésen túl mást nem is tudunk tenni.

2022. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Dolgoztam már pénztárosként, tehát a bevásárlókocsiban ha 20 sör volt,nekem össze kellett számolni.

Igen,miközben férfihez nem méltó átlag alatti 170-es a magasságom. 🤣

2022. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak figyelni kell semmi konfrontálódás vagy rászólás nem kell.

Biztonsági őr nincs de minden be van kamerázva.

Amikor valaki lop szólunk a főnöknek, hogy mikor-hol történt és beviszi rendőrségre a felvételt.

Inkább csak a biztositás kikéréséhez kell mert nagyon sokat kell valakinek lopnia, hogy érdemben leültessék.

2022. jún. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. jún. 28. 06:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Én plázában dolgoztam egy pultban... nemcsak pénztáros voltam, hanem egyben raktáros-leltáros-eladó one woman show... nálunk minden (is) a mi felelősségünk volt a váltótársammal (max. ha üresjárat volt nálunk vagy a másik két közeli pultban, egymás portáját is szemmel tartottuk összefogva - nem ugyanaz volt a tulaj).
2022. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az van, hogy a kocsiban mindent meg kell emeltetni, a kosárban semmi nem maradhat. Táska bemutatás és hasonló dolgok a vagyonőrök feladata, ha valakire gyanakszanak. Minden bolti dolgozónak kötelessége felhívni a vásárlók figyelmét a helyi szabályokra, amennyiben az illető ezek ellen vét. (Nem futkározunk, állatot nem lehet bevinni, görkorcsolyázni tilos, kosarat használni kötelező, benn nem lehet kibontani a még kifizetetlen árut, stb.) A leltárhiány mértékét figyelik és nálunk is volt olyan ösztönző, aminél figyelembe vették.
2022. júl. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!