Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún egy kezdőnek...

Állásinterjún egy kezdőnek protekció nélkül lehet esélye, ha magabiztos és jóképű is?

Figyelt kérdés

Persze a hozzáértés is fontos. Mindenhol 3-5 év tapasztalatot írnak elő, aminek sokan nem is tudnak megfelelni...

Gondolom ez csak a munkáltató ideális dolgozóját jelenti.

Szegény kezdők mit csináljanak magukkal?

Nyugaton kedvezőbb a helyzetük?



2022. júl. 9. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem változó. Lehet valahol be tudja dumálni magát, de szerintem több helyen nem.
2022. júl. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nyugaton nem szempont, hogy jóképű-e a jelentkező vagy sem. A magabiztosság adott esetben segíthet (nyugaton), ha mellé tudás is párosul (gyakran tesztelik a jelentkezőt).

Viszont akármilyen magabiztos, és akármilyen jóképű a jelentkező, kivágják, mint macskát szrrni, ha az adott ország nyelvén nem beszél, vagy a szakmai szavakat nem ismeri.

Magyarországon sokkal inkább számít a felvételnél, hogy kinek a rokona vagy. Sem a tudásod, sem a magabiztosságod nem szempont. A jóképűséged akkor lehet esetlegesen tényező, ha a HR-es akar magának.

2022. júl. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Volt egy pár munkám már, és soha sehova nem ajánlott be senki.

És rengeteg pozícióban nem elvárt a tapasztalat, sőt, valahol kifejezetten pályakezdőkek keresnek.

2022. júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy adott munkakörhöz vannak kötelező dolgok és vannak előnyök.

Kötelező lehet pl. a szakmai ismeret, képesítés, vagy a nyelvtudás.

Ha a kötelező részt teljesíted akkor előny lehet pl. a magabiztosság, jó kommunikációs készség, vagy a jó kinézet is akár. De ezek nem helyettesítik a kötelező dolgokat.

2022. júl. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Semmit nem segít, mert általában az önéletrajz alapján hívnak be interjúra. Az önéletrajzból meg nem jön le, hogy jóképű vagy. Nálunk ha felvesznek kezdőt, akkor általában gyakorlaton nálunk volt és így már ismerjük. Nyári munka is jó lehet, én pl. nyári munkán keresztül kerültem be.
2022. júl. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3

Ez azért nem a leginkább jellemző.

Pályakezdőt akkor keresnek legtöbbször,ha ki akarnak rúgni valakit aki 20 éve ott dolgozott,mert rá nem kapnak támogatást.

2022. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a saját szakmámban úgy látom, hogy a pályakezdők elhelyezkedésének titka a sz@ar munkahely bevállalása, ahol viszont valami olyan dolgot tanulhatnak meg, ami máshol is kell. 1 év után már könnyebb lesz továbbmenni. Ahogy látom, nagyon általános az, hogy valaki az első munkahelyén akarja azonnal megalapozni az egzisztenciáját. Alázattal és megfelelő bérigénnyel a pályakezdő jó jelölt lehet sok pozícióban.
2022. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!