Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó vagy rossz ha egy munkahely...

Jó vagy rossz ha egy munkahelyen teljesen publikusak a bérek és semmiféle béralkunak nincs helye? Ez a munka, ennyi a bér-na vállalod vagy nem? Már az álláshirdetésben is ott a bér.

Figyelt kérdés

nem kell fúrni egymást amiatt hogy gizike többet kap mert nem kap többet.

A bár annyi amennyi nem alku tárgya 5 ft-tal többet nem kaphat senki, mint a rögzített fix bér. Publikus még be se lépsz már tudható a bér.


ez egy jó hely?


2022. júl. 12. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyem ilyen, teljesen korrekt, átlátható és az azonos szegmensben, beosztásban dolgozók alapbére is ugyanannyi, az elérhető bónuszok is ismertek mindenki számára.

Gyűlölöm az olyan álláshirdetéseket ahol azt írják versenyképes fizetés, meg az interjún vagy a jelentkezésben kérik is a bérigényt megjelölni. A fizetés amit most kapok, nem kiemelkedő, de ha ennyit jelöltem meg bármely interjún korábban, vissza sem hívtak, vag, forgatták a szemüket. Kicsinyes és rossz cégstratégiának gondolom hogy a dolgozók találgassák egymás bérét, hogy aki jobban nyal az vajon többet kap-e stb. Nagyon rombolja a munkamorált, legalábbis az enyémet biztosan.

2022. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez erősen függ a munkahely jellegétől. Nálunk ugyanabban a pozícióban óriási szakadékok vannak a kollégák kompetenciái közt, van, aki egy napot elszüttyög azzal, amit én hamar ledarálok. Cserébe tudom, hogy jobban is keresek nála. Nem az összegszerűség érdekel, meg hogy most ki mennyit keres, de ha ugyanannyit kapnánk, hamarabb kiégnék és egy idő után már én sem erőltetném meg magam. Szóval van egy ilyen oldala is.
2022. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Állami cégnél vagy egy gyárban a gyártósoron vagy a mezőgazdasági napszámban ezt jónak tartom. Viszont a munkahelyek nagy részén szerintem jó ha nem publikusak a fizetések, mert jó ha van versenyhelyzet.
2022. júl. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk ez nem minden munkahelyen járható. Ha ugyanannyit kapnék mint a tökkelütött kolléganőm aki sötét mint az éjszaka, azonnal felmondanék.
2022. júl. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!