Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van bármi más módja egy...

Van bármi más módja egy cégnek az elszivárgó munkaerő megtartására, mint a béremelés? A cégek önmagukat hajszolják bele egy se vége se hossza emelési spirálba-de van más választásuk?

Figyelt kérdés

X cég emel, elmegy a munkaerő oda. Ezért Y cégnek is emelnie kell, vagy nem marad munkaereje.

Erre jön Z cég aki meg mindkettő felett fizet. Erre X és Y cég is újra emel, vagy egyiknek se marad munkaereje.

Egy végtelen spirál. De van választásuk? NIncs.


2022. júl. 18. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Jól látod, jövőre 1 millió lesz a minimálbér
2022. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

itt nagyon nem minimálbérekről van szó, itt valódi értékkel bíró szakemberekről

akik úgy ülnek le állásinterjúra hogy "előző cégemnél 500 bruttó + cafit kaptam, de +30%-ért lehet váltanék"


itt ez a felállás.

2022. júl. 18. 12:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És akkor jön a kezdő, akit olcsóbb betanítani.
2022. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
meg jön a pályakezdő és úgy kezdi hogy 350 kezdőbér...
2022. júl. 18. 12:22
 5/13 A kérdező kommentje:

"És akkor jön a kezdő, akit olcsóbb betanítani."


ez nem az a betanítós terület te el vagy tévedve. ide 3+2 év egyetemmel jön a pályakezdő is.

itt nincs betanítás. a tudást azt hozni kell vagy fel se veszik.

2022. júl. 18. 12:23
 6/13 A kérdező kommentje:

az állásinterjú része 1 órás gyorsprogizás: dobj össze C++ban egy működő célprogit lefordítva futtatva.

ez nem a gyártósor.

2022. júl. 18. 12:24
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Van bizony!

Egy munkahelyről nemcsak a magasabb fizetés miatt távozhatnak a dolgozók!

Írok néhány más szempontot.


- Agyonterhelik, túlóráztatják őket.

- Szabadságukat nem tudják előre tervezni, nem a nekik megfelelő időpontban adják ki nekik.

- Veszélyes munkáknál nincsenek megfelelő védelmi intézkedések, gyakorlatilag folyamatosan életveszélyes vagy egészségkárosító körülmények között dolgoznak.

- Stresszelős, idegesítő, furkálódó, rossz légkör, akár a főnökök miatt, akár a munkatársak miatt.

- Rugalmatlanság a főnökök részéről.

- Hosszú utazási idő a munkahelyre.

- Vezényelhetőség más telephelyre, más településre, más országrészre (pl. egyenruhások, eü. dolgozók).

- Szakmailag unalmas munka.

- Előmeneteli lehetőségének hiánya.


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Értelemszerűen, ha ezek miatt mennek el a dolgozók, akkor nem béremeléssel, hanem a fentiek orvoslásával lehet ott tartani őket.

2022. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Tudtam, hogy süket informatikus vagy aki frusztrált az alacsony bére miatt :D

Most akkor 350 kezdőbér vagy fel se veszik? 300ezer ért már csak az vállalja aki semmihez se ért?

2022. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. a fizu mellet az is fontos, hogy


- normálisan tudjak kommunikálni a főnökséggel, emberileg becsüljem, tiszteljem őket

- meglegyen a munka/magánélet egyensúly, pl. home office és rugalmas munkaidő lehetőség

- megbecsüljék a unkámat, ez a fizetés mellett más módokon is éreztessék velem.

- hagyjanak önállóan dolgozni, ne mikromenedzseljenek, mert azt utálom.


A korábbi munkahelyemről azért jöttem el, mert nem jöttem ki a főnökömmel, megvolt a tipikus gyomorgörcs mindig, amikor vártam, hogy bejöjjön az irodába, hogy ma mibe fog belekötni. Életem legjobb döntése volt, hogy elhúztam onnan, korábban kellett volna.

2022. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Engem kizárólag a pénzzel tudnak ott tartani a melóhelyen és a full home officcel (havi 1 nap bejárás a max, amit elviselek)

Voltak ilyen debil próbálkozások, h playstasion szoba, flipper, billiárd, céges foci stb. De engem ezek nem érdekelnek.

2022. júl. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!