Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 6 év alatt végzek egyetemen,...

6 év alatt végzek egyetemen, elmúlt 2 évben nem dolgoztam, mindent elfelejtettem, felvesznek?

Figyelt kérdés
Covid alatt semmit sem csináltam, kicsit depressziós voltam már előtte is, de most megpróbálok végezni végre, viszont fogalmam sincs mit csináljak, mérnöknek tanulok, programozó szerettem volna lenni, de semmi motivációm nincs. Életrajzba nem tudom mit írjak, amit régen csináltam már rég elfelejtettem, és azt sem tudom mi érdekel. Váltsak szakmát? 24/F légyszi segítsetek.

2022. júl. 20. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
magadnak kell segítened magadon, mit tegyünk, tartsunk el, küldjünk pénzt?
2022. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok hozzáértő, de.. Szerintem ne válts szakmát, ne dobd a kukába a több évnyi erőfeszítésedet az egyetemen. Sokan vannak, akik még több év alatt végeznek egyetemen, mint te, szinte az a különleges, aki egy nehéz reál szakot csúszás nélkül végez el. Próbáld ki magad mérnökként; ha már csinálod (és hidd el, fel fognak venni valahova), nagyobb eséllyel fogod valamennyire megszeretni. Ha mondjuk 1-2 év után is idegenkedsz tőle, még mindig válthatsz programozóra, amihez nem is biztos, hogy kellene már egy újabb egyetem, ahhoz hogy felvegyenek valahová, mert már van egy nagyon erős alap egyetemi végzettséged, és lehet, hogy nívósabb bootcampekkel meg rengeteg autodidakta tanulással is össze tudsz szedni egy piacképes programozói tudást, amivel labdába tudsz rúgni a munkaerőpiacon.
2022. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És nyújtsak be egy üres önéletrajzot? Volt pár munkám, de nem releváns mérnökséghez...
2022. júl. 20. 19:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ott lesz benne, hogy 24 éves vagy, azaz még nagyon fiatal, és elvégezted az egyetemet. Az interjún meg ha megkérdezik, hogy csináltál-e még valamit ezenkívül, akkor elmondod ezeket a munkáidat, ha akarod, és máris még szimpibb leszel, hogy dolgoztál már (akármit is). Egy barátom 28 évesen, 9 év alatt végezte el a programtervező infó BA-t az eltén, mert pl. neki is volt egzisztenciális krízise, meghaltak a családtagjai, volt depressziós is, és néhány tantárgyat csak sokadszorra tudott teljesíteni, mert nagyon nehezek voltak. Előtte semmit nem dolgozott még. 2 hétre rá, hogy megvolt a diplomája, felvették a 3. helyre ahová jelentkezett (és azóta 4 éve ott van). Szóval akkor nehogy már neked ne legyen esélyed...
2022. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!