Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hagyományos alkalmazottként...

Hagyományos alkalmazottként mit gondolsz a KATA szigorításáról?

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 09:55
A kérdező szavazást indított:
Örülök, hogy végre igazságos lesz az adózás, és tőlük is annyit fognak levonni, mint tőlem.
Nem örülök neki, nekem attól nem lesz jobb, hogy most már nekik is rossz lesz.
Nem érdekel.
37 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Katás vagyok, maradok is.
2022. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kólauborkával ***** válasza:
16%
Igazából engem eddig sem zavart és ez után sem fog. Ami jobban zavart, hogy a pénzes fszok mind külföldi rendszámú autóval nyomja. Elvileg pénz az van, de adózni nem dukált, kb.: a KATÁsok egy része is csak nyerészkedö volt, ez most beszüntetve.
2022. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem érint, így nem foglalkozom vele. Bele is őrülnék, ha egész nap a politikán járna az eszem.
2022. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

" a KATÁsok egy része is csak nyerészkedö volt, ez most beszüntetve."

Valóban voltak, akik nyerészkedtek a KATA-val, és olyanok is, akik ebbe kényszerítették a munkavállalóikat, hogy ne kelljen járulékot fizetni utánuk. Ezt nagyon jó, ha beszüntetik. Viszont rengetegen vannak, akiknek olyan a foglalkozásuk, hogy több cégtől vannak megrendeléseik (újságírók, fordítók, grafikusok, meg biztos csomó más is, de én ezekben a körökben mozgok), ők egyáltalán nem keresték eddig sem halálra magukat, és ők is el lettek ezzel lehetetlenítve.

2022. júl. 21. 10:16
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Engem elvileg hidegen hagy, mert a közvetlen környezetemben senki sem katás. Más kérdés, hogy a megnövekedett adóterheket mindegyik vállalkozó be fogja építeni az áraiba, így végső soron mindannyian többet fogunk fizetni egy csomó szolgáltatásért, meg persze közvetve a termékekért is.
2022. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A szándék jó (a munkavállaló kényszerkatások ellen), a megvalósítás értelmetlen.

A cégeken keresztül kellett volna megfogni, hogy mennyi katással és milyen módon lehetnek jogviszonyban, azzal lehetett volna felszámolni a dolgot.

Így, ebben a formában teljesen másról szól a dolog, nem a kata kifehérítéséről.

2022. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem a jogalkotói szándékot, de ezt (is) rosszul intézték. Elnézik már 10 éve, hogy ez megy. Mondjuk 2 évente felül lehetett volna vizsgálni. Megértem, hogy ez most sokakat nagyon rosszul érint és eléggé váratlanul jött.
2022. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont mostanában gondolkoztam rajta, hogy indítok egy katás vállalkozást, munka mellett, egy kis fizetés kiegészítésnek. Ez most ugrott.
2022. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kólauborkával ***** válasza:
Az jogos, hogy az én köreimben meg inkább a nyerészkedés volt a divat, én már akkor is tukkó dolognak tartottam, szóval én azt gondoltam sok minden helyre áll. Újságíró ismeröseim nem nagyon vannak, de ilyenkor én úgy kêpzelem el, hogy szimplán drágábban fog dolgozni, mert nuílván nagyobbak a kiadásai, tehát ilyen értelemben meg elvileg nem éri kár…
2022. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fizetésem mellé KATA-san szamlazhattam, mert több cég dolgait kezelem és nem fizetés emelést kaptam a fő cégben, hanem szamlazhattam a főnök másik cégébe is.

Azt írták, hogy jó, hogy az ilyen kényszer KATA megszűnik. Igazából azonban ezentúl kevesebb pénzt fogok kapni, mert már nem KATA-zhatok másodállásban, és fizetés emelést sem fogok kapni. Nem fizetnek utánam több adót, egyszerűen csak kevesebb pénzem lesz.

Eddig a fizetésem után fizették a kötelezőket, én meg pluszban a tételes adót is. Összességében ők kevesebb adót kapnak utánam és én kevesebb fizetést kapok.


Az, hogy a kényszer KATA megszűnik, csomó esetben nem jelenti, hogy több járulékot fizet a munkáltató.


Szóval én eléggé el vagyok keseredve.

2022. júl. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!