Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri kimenni Németbe GLS...

Sajtkuka14c kérdése:

Megéri kimenni Németbe GLS futárként 2000€-ért?

Figyelt kérdés

Tervezek ki menni németbe GLS futárként dolgozni. Szerintetek jó ez a fizetés?

Szállás az 300€ így maradna 1700€ ebből meglehetne élni



2022. júl. 28. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
300 euróért szerinted milyen szállás lesz? Lengyel cigányokkal kell együtt élni. Futárokat hajtják mint az állat, autó megkarcolódik akkor levonások stb... Nem olyan jò buli. De ha szeretnéd próbáld ki max keresel mást közben. Én is így tettem csak hollandia, kijöttem, 1 hónapig raktár, aztán találtam egy sokkal jobb munkát, jobb szállással meg jobb fizetéssel.
2022. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én Németországban élek Kornwestheimban. 2000 euro nem rossz pénz de ezért taposnod is kell az autónak h-p néha meg szombaton is.

300 euro-s szállas lutri. Ha normális lakókkal leszel akkor megéri ha alkesz drogosokkal akkor nyilván nem.


A kaját olyan 400-500 euróból ki lehet hozni ha nem csak húst akarsz enni minden nap. Az itt is brutál drága lett.

Ha havi szinten elraksz 1000-1200 eurót akkor én azt mondom neked, hogy megéri.


Saját lakást bérelni nagyon nehéz ha nincs ismerős aki segít vagy olyan aki utánbérlőt keres akinek mehetsz a helyére.

Ha kérdésed van írj.

2022. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas kint a futárok élete. Tele vannak a jogi műsorok a témával.

Alvállalkozó alvállalkzójaként gyakorlatilag rabszolgák...

2022. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl gáz a szállás 300euroert akkor megéri

Párom volt ott, hajnal fel 5re kellett menni, elvileg délután 5ig gyakorlatilag amíg ki nem vitte a csomagokat szóval kB este 7-8-9re ért haza

Ünnepi időszakban volt hogy éjjel 11re esett haza és hajnal 3kor kelt megint

Ráadásul a ház számozás sem úgy van mint itthon hanem össze vissza vannak , nem sorrendben, úgyhogy ha nem ismered a környéket még az sem könnyíti meg a helyzeted

2022. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a ház számozást megerősítem. Olyan címen lakok ahova a navi nem visz el rendesen.

Ha kaját rendelek mindig kint állok az erkélyen hogy lássam ha jön a futár mert egy kis zsák részben van a lakás, a navi meg vinne fel az úton tovább. Rengeteg ilyen van.

2022. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy pár évvel ezelőtti doku. Németül van, de röviden a tartalma: bolgár, román, magyar, lengyel embereket kiszerveznek ezekre a melókra a GLS, DHL satöbbi al-al-alvállalkozói (Kolompár Dzsézönsztetem és kiccsaládja). Kapnak egy 2 szobás lakást szállásként tizen, egy budival, erre levonja élből Kolompár a havi 3-400 Eurot fejenként. A munka olyan, hogy megkapod a csomagokat, általában kiszállítás előtt órákkal kezded a szortírozást, majd indul a menet a lefingott kisteherautóval, gumik tükörre kopva, autó körberohadva. Papíron napi 8 óra, de a valóságban addig mész amíg nem végeztél. Így általában az jön ki, hogy napi 16 óra meló, órabér pedig kb a minimálbér fele végső soron. Nyilván vannak normális helyek is, mint ahogy a filmben is látható, de oda nem a különböző f@szbukkcsoportokban hirdető tezsvírek által lehet bekerülni, hanem német lakcímmel, német nyelvtudással.

https://www.youtube.com/watch?v=fF3WrYkELeo

2022. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a német postanal vagyok kezbesítő, lassan 3 éve, a többi futarszolgalatot nem ismerem, bar 1 Hermes-rs roman csavoval szoktam nehe beszelni, naluk borzaszto, van hogy este 10ig dolgozik reggeltol. na ezt en se csinalnam. DHL is alvallalkozon keresztul megy, szerintem az se nyero. en a postan jol elvagyok, 7:20kor kezdunk, es most mivel nincs sok munka kb fel 3-2kor vegzek az utolso csomaggal. karacsonykor nyilvan szivas, de az kb masfel honap intenziv melo, kibirhato. 1950 eurot kapok nettóban 4es adókategóriaban.
2022. júl. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
fel2-2, bocs az elirasokert csak meg koran van:D
2022. júl. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jól írják a többiek, GLS, DPD, DHL, Hermes az tuti lehúzás, alvállalkozó alvállalkozója, átvernek mint a fene. Inkább Ausztriai szezonmunkával próbálkozz, gondolom nyelvtudás nincs, de ott nem mindig probléma, főleg ha eldugottabb helyre mész, ahova már nem nagyon akarnak a külföldiek se menni. (általában azért mert nagyon messzi van mindentől és nem lehet hazajárni, csak nehezen vagy csak a szezon végén) Itt lehet félretenni rendesen, legtöbbször saját szoba + fürdő is van + kaja.
2022. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ennyiért nem vállalnék.
2022. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!