Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan rendezhették volna a...

Hogyan rendezhették volna a konfliktusukat?

Figyelt kérdés

Külső szemlélője voltam a munkahelyen két kollégám konfliktusának. A lényeg az, hogy két férfi, kb 20 év korkülönbséggel. A fiatalabb nehezményezett valamit a másik részéről, nem egy jelentős dolgot, de az idősebbik valamiben megzavarta, vagy nyitva hagyta az ajtót vagy hasonló, a fiatalabbik rászólt, az idősebbik meg erélyesebben csapta be vagy hasonló, aztán eljött onnan és leült.

A sztori úgy zajlott, hogy éppen pihenő volt, azaz nem dolgoztunk, az idősebbik ül, néz bele a telójába, a fenti összetűzés után több perccel, mire a fiatal odajön és elkezd éktelen fejhangon és ellentmondást nem tűrő hangon "beolvasni", konfrontálódni az idősebbikkel.

Nem úgy, hogy félrehívja és megbeszélik, hanem mindenki előtt, fejhangon és nem a konkrét problémára fókuszálva, hanem pocskondiázza a másikat, hogy mindig vele van a baj, mert állítólag túrta az orrát nem egyszer, meg hangosan csapkodta az ajtót stb, de nem is derült ki, mi a valós gond, hanem olyan volt, mint amikor kiszakad a szarosputtyony és az egyik mindent ráokád a másikra.

Az idősebbik egykedvűen nézte, döbbenettel vegyes nyugalommal az arcán, a másik ki szófosta magát, az idősebbik annyit mondott, hogy nem érti, ennek mi baja van, aztán a fiatal elment onnan, az idősebbik meg visszatért a telefonja nézegetéséhez. A fiatal nagyon nyeglén, neveletlenül és minősíthetetlen stílusban beszélt, meg is lepett a másik higgadtsága, mert ha valaki velem beszél így, biztos, hogy vagy megütöm, vagy nagyon takarosan elküldöm az anyjába. Kérdeztem is az idősebbiket, hogy ő miért hagyta ezt, vagy mi van emögött.

Azt mondta erre, hogy van egy szint, ami alá nem megyünk, a srác nagyon lent volt, az idősebbik azt mondta, hogy ez annyira lenn van színvonalban, hogy ezzel a stílussal és hangnemmel szemben nem áll bele a vitába. Ha konkrét gondja van vele valakinek, azt szívesen meghallgatja és elnézést kér, ha jogos (amúgy tényleg ilyen a fickó, idősebb, higgadt, de ha nincs igaza, kész elismerni, elnézést kérni és továbblépni), de azt mondta, hogy ez annyira méltatlan és kisstílű volt a másiktól, hogy nem tud rá érdemben reagálni.


Ti hogy szoktátok rendezni, ha valakivel valami nézeteltérés vagy gondotok van? Ráokádni egy hosszú "bűnlajstromot", mindenki előtt, vagy diszkréten, a konkrét tárgyra fókuszálva, sértegetésmentesen megoldásra törekedve megbeszélni?



2022. aug. 2. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
nem szoktam más emberek konfliktusát kukkolni....
2022. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Alapból én sem, de előttem zajlott. A kérdésre tudsz válaszolni?
2022. aug. 2. 12:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Mostanra eléggé kikupálódtam ilyenből, munkahelyi környezetben elég rázós konfliktusokba is bele tudok állni úgy, hogy nincs sérülés a végén. Ilyen téren konfrontálódtam már feledtesekkel is, beosztottakkal is, kollégákkal is. Nem mondom, hogy kényelmes, de nem gond.
2022. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!