Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon ciki mégegyszer jelentk...

Nagyon ciki mégegyszer jelentkezni egy állásra, ahova egyszer már felvettek volna, de én mondtam nemet? Mennyi esélyem van másodszorra?

Figyelt kérdés

Kb két hónap telt el a két jelentkezés között. Akkor azt mondtam, hogy már találtam munkát, ami igaz is volt, csak aztán az nem úgy alakult, ahogy kellett volna...

Jelentkeztem másodszorra is az eredeti helyre, de nagyon gáznak érzem. Vagy fel se tűnik nekik, hacsak nem ugyanaz a HR-es kapta most is az önéletrajzomat és emlékszik rám?



2022. aug. 3. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel? Mással is megtörténik. Rajtad kívül senki sem foglalkozik azzal hogy hányszor adod be.
2022. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az. Mit veszíthetsz?
2022. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ebben a helyzetben vagyok, de simán be fogom adni a héten.

Legalább már bele van írva az is, ami miatt akkor visszamondtam őket, így annyira csak nem gáz.

2022. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor fognak veled foglalkozni, ha nagyon nem találnak embert a posztra, - én sem tudnék komolyan venni egy ilyen lojalitású embert.
2022. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A HR-t csak akkor érdekli jobban, ha mondjuk már megvolt 2-3 kör interjú, körbevezettek, bemutattak a leendő kollégáknak stb. Ebben az esetben ha nem mondja az ember hogy bizony van más jelölted is, akkor eléggé cserbenhagyásos gázolás tud lenni egy visszalépés. Ha még egy interjú sem volt, akkor az égvilágon semmi baj. A HR küzd a munkaerő piacon, tisztában van vele hogy a jelöltek a számukra kedvezőbb opciót választják, mint mindenki.


Hab a tortán, hogy ha megvan a HR-es telefonszáma mert már beszéltetek egymással, illetve tudod hogy biztosan nyitott a pozíció amire jelentkeztél, akkor visszajelezhetsz neki diszkréten, hogy mostmár nyitott vagy az adott cég felé. Haragudni nem fognak érte és jó eséllyel még meg is köszönik, mert megkönnyíted a munkájukat. Nekem ez a tapasztalatom.

2022. aug. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha jól veszem ki, felajánlották neked a munkát, azaz téged választottat és te nemet mondták. Szerintem ha ugyanaz a HR-es (elég esélyes, hogy ennyi idő után még ugyanaz), akkor nem sok esélyed van. Ettől függetlenül jelentkezhetsz, vesztenivalód nincs. Viszont én a motivációs levélben tennék erről a kis malőrről említést és elnézést kérnék.


Ha voltál interjún és még a kiválasztási folyamat alatt jelezted feléjük, hogy bocsi kiszállnék, találtam állást, akkor nyugodtan jelentkezz. Még korrektnek is tarthatnak.

2022. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még interjún se voltam, csak az önéletrajz küldés után hívtak fel, hogy időpontot egyeztessünk az interjúra. Motivációs levél nem kell.
2022. aug. 4. 19:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!