Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi miatt mondanátok fel?

Mi miatt mondanátok fel?

Figyelt kérdés

Kereskedelemben dolgozom, nem rég jött egy vezetői váltás nálunk. Érdekes szabályokat hozott , de elfogadtuk mert logikusak voltak. De most az idő beosztást is átszervezte, es ez már nem annyira elfogadható számomra.

Két műszak volt eddig , egyik hétvégén ez a műszak van es a másik hétvégén a másik.

Most az lett, hogy szombaton mindig lennie kell valakinek a másik műszakból. Ez azért felháborító, hogy én a párommal , csak hétvégén tudok programot szervezni , mert ő hétköznap dolgozik. Így meg körülbelül 1 szabad hétvége van az egész hónapban.

És azt mondta a fonok ez így fog lenni es amíg nem mi adjuk a fizetést a cégnek es nem ő nekünk addig ez így marad, nem kötelező a hétvége , mindenki eltudja intézni a dolgát máskor.

Nálam ez eléggé leírta a dolgokat, mert semmi szabad idom nincs körülbelül , mert nem erek semmit heti 2-3 hétköznapi szabadnappal. Nálatok mik a felmondási piros lámpák, ami miatt lépnétek?



2022. aug. 9. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem piros lámpa a három műszak és az alacsony, irrealis fizetés lenne.

Nekem sincs szabad hétvégém , csak havonta egyszer . Én vendéglátásban vagyok egy műszakban , a párom hétvégén általában maszekol , hétköznap dolgozik, mégis meg tudjuk oldani a közös programot ha annyira akarjuk és előre leszervezzük. Olyan munkahely , ami tökéletes lenne nem létezik..vagy pedig váltasz , saját döntésed .

2022. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amik miatt eddig felmondtam vagy felmondanék (azonnal, tehát akár úgy is, hogy nincs meg az új munkahelyem):


-ha nem korrektek velem. Ha túlóráztatnak, ha a szerződés aláírása után derülnek ki kardinális dolgok, például hogy meddig, mit vagy hol kell dolgoznom (lényegtelen, hogy a szerződésben mi van, ha valaki nem tartja be azt, amivel interjún odaédesgetett és kiderül, hogy hirtelen 2 órát kell utaznom csak azért, mert a szerződés végülis ezt is lehetővé teszi, már integetek is). Ha hirtelen változtatnak dolgokon, amik már nekem nem felelnek meg, például rám raknak egy komplett munkakörnyi feladatot a sajátom mellé, hogy akkor mostantól én az is vagyok, tetszik vagy sem.

-ha nem biztosított a munkaeszköz: ha például egy szar laptopot kapok, amin nem lehet dolgozni, mert nem fut rajta a munkavégzéshez használt program (volt már ilyen) vagy ha nem hajlandóak a leírt munkaeszközt igény esetén cserélni az előbb említett okból például vagy ha a cég egy spúr fasz és olyan szoftverekkel operál, amik alkalmatlanok a gördülékeny munkavégzésre (pl nincs kialakítva megfelelő kommunikációs csatorna, mint a Teams és nekünk kell összecigánykodni egy platformot, ahol lehet beszélgetni).

-ha kirúgással fenyegetnek vagy fizetéslevonással. Drágám, miért gondolja, hogy rá szorulok?

-ha a kollégáim mocskos bullyk és senkitől nem kapok segítséget, ha basztatnak, ezzel akadályozva a normális közös munkát. Ilyen is volt már, megmondtam elég világosan, hogy a gyerekkorom ráment az ilyen fertő kortársaim viselkedésére és húzzanak a jó édes anyjukba, ha azt hiszik, hogy velem ezt felnőttként még egyszer meg lehet csinálni.

-ha beleturkálnak abba, amibe nem kéne, például tudják, hogy nincs gyerekem és ezért hadrafoghatóbb vagyok, mint akinek van. Bár ez szintén a nem korrekt viselkedés része. Vagy szabadidőmben erőszakolnak rám ilyen ottalvós csapatépítő borzalmakat.


Dolgok, amik hatására elkezdenék állást keresni, de nem mondanék fel addig, amíg nem találok újat:

-ha nem emelnek bért egy 1-másfél éves időszakon túl sem

-ha szakmailag lefokoznak, akár a személyem, akár a munkahely erőforrásai miatt. Ilyen is volt már, annak nincs értelme, hogy kikanalazzanak a munkakörömből, ahova úgy küzdöttem fel magam és elküldjenek robotmunkára, mert leáll az egyetlen értelmes projekt, ami megfelel az én képzettségi szintemnek.

-ha más hülyesége miatt gyakran kell kétszer dolgoznom. Ilyen is volt már, megcsináltam a feladatom az elképzeléseknek megfelelően, majd kezdhettem újra, mert valaki rosszat kommunikált felém... Bocsi, de nem érdekel, ha kifizetik, nekem ez lélekölő, nem csinálom.

-ha a bérem nem nő arányosan a felelősségemmel és a terhelésemmel. Ez részben az első ponthoz kapcsolódik, de több annál. Az évenkénti emelés az inflálódás miatt alap minden valamire való multi életében. Ha én emellett helytállok és plusz feladatot vállalok azonkívül, amit egyébként is meg szoktam csinálni azért a pénzért, akkor elvárom, hogy ezt honorálják

2022. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerződésszegésnél meg nyilván az a minimum, hogy felmondok, de még olyan pert is kapnak a nyakukba, hogy az utolsó réteg bőr is lejön róluk. Például ha nem jelentenek be vagy ha nem fizetnek ki (időben).
2022. aug. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

2, ne keverd már össze az informatikusi végzettségedet egy gyári munkáséval, vagy akármilyen nem informatikus alkalmazottéval.


Nálad biztos el lehet játszani az általad említett dolgokat.

2022. aug. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4

Nem a munkakörömtől függ, hogy el lehet-e játszani, hanem a személyemtől és a tartásomtól. Tanulékony és talpraesett vagyok annyira, hogy mindig legyen munkám, max nem feltétlen szakirányút találok azonnal. Nem fogom szopni más faszát azért, mert alkalomadtán kevés a lehetőségem, hanem teremtek magamnak újat.

2022. aug. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!