Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék angol magántanár?

Hogyan lehetnék angol magántanár?

Figyelt kérdés

Most végeztem anglisztika mesteren.

Sajnos eddig valami tündérvilágban éltem, sosem értettem az adózáshoz, a különböző munkaviszonyokhoz, stb., de az volt a tervem, hogy magántanár leszek.


Nos, ilyen téren senkitől nem tudok segítséget kérni, a családomat nem érdekli mit csinálok, így innen kérnék egy kis tanácsot, vagy útmutatást. Eddig, ha jól tudom, hivatalosan és nem feketén KATA rendszeren keresztül voltak az emberek magántanárok.

Most viszont jött ez a sok változtatás, és nem teljesen értem, hogy mi a helyzet. Azt értem, hogy 50 000 havonta a KATA, kb. jó esetben 10 000 a könyvelő, meg még egyéb díjak is elmennek, és kb. így 100 000 jönne le a bevételből.


Viszont az meg nem éri meg. Nyelviskolák is a KATA rendszert kérik, amelyik nem, ott meg alig lehet megélni. Tanári végzettségem nincs, az még egy év lenne.


Teljesen kétségbe vagyok esve. A családomtól próbáltam egy kis segítséget kérni (nem anyagit, hanem hogy megértsem hogy ez most hogy megy), de nem nagyon segítenek. Szóval titeket szeretnélek.


Vagy ez most jelen helyzetben nem jó cél, és nézzek mást?

Annyira nem értek ehhez. :( Próbáltam olvasgtani a témában, mert azért ezeket jó lenne tudnom, de én ezekhez világéletemben buta voltam.


2022. aug. 15. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán látod már azt a "piacot", ahová be akarsz törni?

Addig életveszély megalapítani egy vállalkozást, amíg egyetlen kuncsaftod sincs... Mert ugye az adókat, könyvelőt, stb.-t akkor is fizetni kell, ha egy fillér bevételed sincs...

2022. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne vállalkozást alapítanod? A legtöbb magántanár nem vállalkozó. Az én külön némettanárom hivatalosan háztartásbeli volt, de minden hétköznap keresett vagy tízezret 2-3 tanítvánnyal. Ha alapítasz is, nem kell ám mindenkinek számlát adni. De addig semmiképpen ne váltsd ki a katát, amíg nincsenek állandó tanítványaid!
2022. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: szerinted feltette volna a kérdést, ha FEKETÉN akarna dolgozni?
2022. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Nem biztos,hogy eszébe jutott volna. Én is a 2es válaszoló tanácsát ajánlom addig amíg nincs valamelyest stabilitás a vállalkozásban. Ez azért nem egy olyan húdenagy bűn.

2022. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

#4


Nem ertem miert nem javasoljatok neki az átalànyadózást, ami 2M forintig adómentes és egy fillérbe sem kerül.


Régen a KATA lett volna a legjobb. Most kicsiben az átalány. Nagyban majd meglátod. Nekem oktatási munkákból éves 8-10M bevételem van igy Kft-t csinálok es osztalékozok.

2022. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit akarsz tanítani anglisztika mesterrel, gyakorlatilag pedagógiai, módszertani tudásod nincs. Nyilván nem fognak neked annyit fizetni a diákjaid, mintha okleveles, tapasztalattal rendelkező tanárhoz járnának, szóval mi volt a terv?

Még azoknak is nehéz felépíteni ezt, akik diplomával, rohadt jól csinálják, sok tanulóval.

2022. szept. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!