Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem bírom a munkát? Utálok...

Nem bírom a munkát? Utálok dolgozni?20/F

Figyelt kérdés

Ez már a harmadik munkahelyem ahol voltam, mióta elballagtam. Levelezőn csinálom mellette az Egyetemet.

Mindegyik munkahelyemen voltam eddig 4-5 hónapot.

Mindegyiknél kezdetben lelkes voltam(kb 1 hónapig xd) utána az életkedvem is elment tőle. Utálom hogy mindennap ugyanaz a menet, hazaérek 5 órára, már full fáradt vagyok, döglöm az ágyban, már este van, alszom, másnap ugyanez..ez így nem élet..

Biztos hogy kapom majd a kommenteket hogy más is ezt csinálja, más 12zik, lusta dög vagyok, stb..

Nekem inkább azzal van a gondom hogy egyszerűen nem magamnak csinálok valamit..

Csinálom a profitot a milliárdos főnökömnek..aki kiszúrja a szememet vagy 180 ezerrel..

Ja és hónapról hónapra élek már most...(drága az egyetemem, autót fent tartani, stb) ki lehet ebből egyáltalán törni?

Vannak ismerőseim akik külföldön dolgoznak.. keresnek is vagy 1millat..de a belüket kidolgozzák..heti 6 nap 12o..annak sincs értelme


2022. aug. 17. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom melyik régióban élsz,de a fővárosban ez alamizsna munkára utal.
2022. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet törni belőle, de attól is függ, milyen egyetemi szakra jársz. Egy jobb féle szakmával itthon sem kell hónapról hónapra rabszolgázni.
2022. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg kell találni azt ami elviselhető, én pl kertész vagyok,olyan 320k-ért. Elviselem mert szeretem a természetet,és ebéd után tudok tekerni egyett🖐️.

Szóval ne ragadj le olyannál amit utálsz és még keveset is keresel,ha meg ideiglenes megoldás a suli miatt, akkor meg egyszer letellik ez az időszak is.

2022. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kereskedelem és Marketing szakra járok

Az a baj hogy gőzöm sincs hogy mi lenne az amit szívesen csinálnék 8 órán keresztül..

Lehet hogy azért ennyire nincs kedvem dolgozni mert nem vagyok jó lelkileg?

Kicsit depressziósnak érzem magam, úgy érzem elfáradtam...meg szerelmi gondok 😅😅

2022. aug. 17. 17:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nekem sincs kedvem menni 5 napot 10 órában,de egyszer letellik.. Sajnos ez ilyen,azért próbálkozok a lottóval is.😅
2022. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem muszáj annyit dolgoznod később ha egy olyan szakmát kitanulsz, elég lesz csak napi 6 óra.

De olyan lehetőséged is lesz ha magad ura leszel pl mint az osztrák melohelyeken, heti 4 nap meló 3 nap pihi.

2022. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Persze, hogy ki lehet törni. De ahhoz általában alázat is kell.


Megteheted, hogy tanulsz és olyan munkakörbe dolgozod be magad, ahol számít a szavad és nem húzzák le rólad sem az utolsó bőrt. Ehhez idő és kitartás kell. Ha mindent félbehagysz, nem fogsz eljutni idáig.


És azt is megteheted, hogy elkezdesz vállalkozni, hogy te legyél az a k*csög főnök. Ahhoz meg tőke kell és/vagy egy piacképes ötlet.


Mit gondolsz, miért keres egy nagyon széles réteg picsányi összegeket? Mert olyan, mint te és nem hajlandó áldozatokra.


Ha más nem, legalább az motiváljon, hogy kimássz ebből a gödörből és olyan helyre juss, ahol már legalább részben te diktálsz.

2022. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

"Csinálom a profitot a milliárdos főnökömnek"

Miért, 20 évesen mégis mi a sz.rt csinálnál? Nehogy már te is ilyen világot megváltó 20 éves vállalkozó legyél aki ugyan semmihez nem ért de milliókat keres.

2022. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es, hagyjuk már ezt az alázat dumát, meg hogy a kemény munka kifizetődik..a szart..hol fizetődik ki az ha valahol alkalmazott az ember..vagyis valahol biztosan, ahol ténylegesen van előrelépési lehetőség.

Több olyan gazdag embert ismerek, akik szerintem életükben alig dolgoztak, csak jó helyre születtek, jókor voltak jó helyen, vagy valami illegális dolgokban utaznak.( Errefelé amerre én lakom csak romák vannak, az összes X6 és hasonló autókkal járkál, és palotákban laknak)

Kevés embert ismerek aki a semmiből indult, és kitartó, kemény munkával, és tanulással lett anyagilag független.

Egyébként bennem van alázat, de nem olyan dolog iránt ami nem én vagyok.

Tisztelet is van bennem, de nem olyan főnök iránt aki nem ember módjára bánik az alkalmazottakkal.

2022. aug. 17. 20:06
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

#9


Cicamica, a saját tapasztalataimról beszélek, húzd már ki a fejed a seggedből. Amíg te itt vered a faszod bőgve, más összeszedi magát és csinál valami értelmeset, hogy ne legyen az egész élete szopás, csak az a pár év, amíg felzárkózik.


26 éves vagyok, nem sokkal idősebb nálad. Mit gondolsz, én hogy kezdtem? Nekem is szar munkám volt egyetem első és második évében. A harmadikra találtam egy fasza kis helyet, jó fizetéssel, szakmai kihívásokkal. Utána már ők toltak előre a következő képzésre, most pedig köszönöm szépen, eljutottam egy olyan pozícióba, hogy én mondom meg, mit hogyan szeretnék csinálni és milyen eszközzel. Nem vagyok vállalkozó alkat, de több kollégám nagyjából ekkortájt kezdett saját vállalkozásba, mint ahol én tartok, mert eddigre lett némi ipari tapasztalata és szilárdabb tudása.


Nem azt mondom, hogy nincs egy csomó semmirekellő buta szutyok, akinek valahogy bejött az élet, de ez a safe choice. Piacképes tudást szerezni, amit megfizetnek és megtanulni gondolkodni.


De ahhoz, hogy ezt abszolváld, előtte be kellene fogni azt a nagy pofád és letenni a picsádat tanulni. Jelenleg sem tiltja neked senki, hogy vállalkozz és főnök legyél, gondolom azért nem csinálod, mert te is tudod magadról, hogy szarabb sorod lenne jelenleg úgy, mint így.

2022. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!