Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is megalázó a...

Szerintetek is megalázó a napszámos kifejezés?

Figyelt kérdés

Még az átkosban használták a parasztokra, most meg egy facebook posztban egy pincészet főnöke használta ezt a szót, az elvileg megbecsült dolgozóira.


Én biztos nem használnám ezt a szót arra akit megbecsülök, mert szerintem lenéző.



2022. szept. 2. 13:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nekem is még a jobbágy kifejezés jut eszembe erről, de azt mellékesnek gondoltam leírni..


Németországban nincs pejor értelme, változata a napszámosnak, míg itthon ki lehetne fejezni másképp. Kinn amúgy is a dolgozókat simán Mitarbeiterkéntnek jelzik posztokban.


Alapvetően aki nekem sokat érő munkás, azt nem fogom nyilvánosan napszámosozni, hanem munkatárs stb, de lehet csak szerintem.

2022. szept. 2. 14:36
 12/20 A kérdező kommentje:
Amúgy is kinek mi köze hozzá hogy "napi bejelentett munkavállaló"?
2022. szept. 2. 14:40
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Németeknél, osztrákoknál is van "Tagelöhner" ami pont a napszámos...


[link]

[link]

2022. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én elég sok német pincészetet is követek, soha nem láttam még sehol hogy a Tagelöhnert használták volna dolgozókra. Kinn még furábban venné ki magát, valószínű lenne is következménye egy ilyen posztnak.
2022. szept. 2. 14:57
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A szőlészet-borászatban ez bevett kifejezés, nézd meg, tudományos publikációkban is használják...


[link]

2022. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tudományos publikációkban, meg bárhol ahol nincs magánember (fotóval) megcímkézve vele, teljesen helytálló. De egy posztban amit az egész nyilvánosság lát, nem így kell feltüntetni valakit. Gondolom nem érted a morálisan mire gondolok.
2022. szept. 2. 15:14
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

Jó, akkor folytasd ezt a PC emberjogi harcot a magyar nyelv bevett kifejezései ellen...


Attól pl. hogy nem mondod ki hogy cigány, hanem romát mondasz, mi változik...??? SEEMMII!


ugyanígy a többi hülye píszí-vezérelt, tabusított szavak esetén....


Morális, ugyan már!


Ha a kutyaszarra azt mondod, hogy broki, mi változik? :-D

2022. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ma mán gáz..
2022. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi jöhet még? Gondolatrendőrség?
2022. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 remetdol ***** válasza:
62%

A napszámos nem pejoratív.

Ha annak érzed, az annyit jelent hogy lenézed a napszámosokat tudatalatt. Benned van a hiba.

2022. szept. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!