Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez már munkahelyi zaklatásnak...

Ez már munkahelyi zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Új helyen kezdtem. A főnököm viselkedésében van pár red flag - mivel történt velem hasonló (bepróbálkozott a családos főnök), alapból gyanakvó vagyok, kíváncsi vagyok kívülállók véleményére is.


Az első perctől feltűnt, hogy a csinos nőkkel kedvesebb. Amikor vitt egy megbeszélésre, ezt mondta: szeret flörtölgetni a szép nőkkel. Ez már szerintem alapból ciki kijelentés kettesben, mivel családos ember. Aztán egy céges rendezvényen átkarolta a derekam, úgy ahogy a párom tenné, hogy ő be akar mutatni valakinek. - - ez szerintem nagyon gáz.


Egy régebbi munkahelyen hasonlóan viselkedett a felettesem és ki is rúgatott, mert nyilván elküldtem a fenébe. Nem akarnék megint egy ilyen miatt váltásra kényszerülni, én látok többet a viselkedése mögé, vagy szerintetek is túlmegy a kollegalitás határán?


És mit lehet tenni azon kívül, hogy elmondom a páromnak?


2022. szept. 4. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint megpróbálja, tisztázd vele, nem szereted ha hozzád ér bárki!
2022. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Vannak olyan emberek, akik kicsit fóbiásak az érintésre!
2022. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nos, leírtakat átolvasva ez nem fekete, nem fehér helyzet. Azt gondolom (látatlanban), önmagában a leírtakkal nincs gond. Úgy tűnik, az érintések, és a mondottak nem lépik át azt a bizonyos határt. Másik oldalról az is érthető, ha nem viseled jól az érintéseket. Ha az alapvető habitusod inkább introvertált, esetleg vannak negatív érzelmi tapasztalataid (főleg, ha azokon még nem léptél túl), akkor logikus, hogy ez neked sok.


Asszertív kommunikációt ajánlok...

2022. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Átléphetik a határt ezután a próbálkozások, lehet hogy az érintés "egy teszt volt": hogyan reagálsz rá.

Ha tovább folytatódnak a próbálkozások, akkor meg kell mondani, hogy veled ne flörtöljön, mert nem vagy vevő rá.

Emberi intelligenciától függ: miképpen reagál rá.

2022. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján ez a főnök se lesz különb. Már az hülye beszólása volt, hogy szeret flörtörni a fiatal csajokkal. Ezt pl ha nem célozgat, akkor fölösleges megsúgni egy új alkalmazottnak. Az meg külön bunkóság, hogy a derekadat átkarolja. Még jó, hogy nem a seggedet fogja meg.
2022. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Be akar partizni:D
2022. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!