Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki utálja a munkahelyét, de...

Aki utálja a munkahelyét, de még évekig nem tud váltani, az hogy motiválja magát minden nap?

Figyelt kérdés
Most inkább a munkakörre, körülményekre és a fizetésre gondolok, mert ha valaki a társaság miatt utálja a munkahelyét, akkor még át tud menni egy másik hasonló helyre. De ugyanannál a munkakörnél a társaságot leszámítva nagyjábül hasonlóak a körülmények és az elvégezendő feladatok mindenhol.

2022. szept. 4. 18:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem teljesen a kérdésre válasz, de elképzelhetetlennek tartom, hogy évekig ne tudjon váltani valaki, aki utálja a munkáját. Szerintem ilyen helyzetben csak a komfortzónából kilépéstől való félelem motiválja az embert maradásra, és ez szerintem nem normális.

Az embernek meg kell tanulnia felállni és lelépni, ha nem elégedett. Túl rövid az élet ahhoz, hogy pazarold, pláne évekig.

2022. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
71%

így vagyok én is. Szar bér szar feladatok. Mehetnék máshova fel is vennének, na de ott mi lenne szar bér szar feladatok. MErt ehhez a munkakörhöz ez társul mindenütt.


Máshoz meg nem értek, utcát söpörni kösz, de nem megyek el. AKkor marad ez.

2022. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

"hogy motiválja magát"

Úgy, hogy tudja, a rezsit fizetni kell és kellemetlen a korgó gyomor hangja.

2022. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%
Én pl utálom a munkám, a munkaköröm, valószínűleg más helyen is ugyanúgy utálnám, mégsem tudok most váltani még évekig. Mert van egy kicsi gyerekem, hamarosan születik egy másik, nem fogok most elkezdeni egy új szakmát kitanulni, a mostani munkahelyem meg biztos, szülés után is visszavárnak, gyerekbarát a munkaidő és bármikor mehetek home office-ba, ami nem mellékes amikor közösségbe kerül a gyerek és minden második héten hazaküldik két hétre taknyos orral, így nem kell folyamatosan táppénzre mennem, ami a munkáltatónak és a pénztárcámnak sem tenne jót. Hát, így alakult az, hogy bár szívem szerint már réééégesrég mással foglalkoznék, inkább kibírom. Az előbb felsorolt okok miatt. És még tűrni is fogok jó pár évig.
2022. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Motivál az, hogy máshol is ugyanazt a sz@r bérezést kapom.. jelentkeztem és eddig nem ajánlottak jobbat. Az is motivál, hogy egy idő után éhes leszek, számlákat kell fizetnem.. és a jön a tél, akkor meg hideg lesz, fázni meg nem szeretek.
2022. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#1: Hát pedig van ilyen. Írtam, hogy másik hasonló helyre mehetnék, ha a társasággal lenne gondom. De a körülmények, a feladatok, a fizetés ott is ugyanaz lenne. Jelenleg nem értek semmi máshoz, nem vennének fel egy ettől jobb helyre. Az pedig, hogy az ember kitanuljon valami újat, igenis éveket vesz el, amíg nem fog tudni váltani.

Én amit most kitaláltam magamnak, amit sokkal szívesebben csinálnék, az nem is egy tradícionális munka, semmi garancia nincs rá, hogy egyáltalán bármennyi pénzt is kapnék érte. Csak annyi, hogy ha jól csinálom és tetszik az embereknek, akkor egy idő után elkezd kifizetődni, de nem fix fizetés formájában, mindig változó összegekkel, eleinte elég alacsony fizetéssel. És ha továbbra is jól csinálom és tudok benne fejlődni, akkor idővel akár csinálhatnám teljes állásban is. Legalábbis másoknak sikerült már. De ez bizony évekig fog tartani. Nem tudnék 2 hónap múlva erre váltani, mert 2 hónap múlva egy forintot nem keresnék még ezzel.


#3: Ez téged tényleg motivál? Mert engem nem.

2022. szept. 4. 19:11
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy elképzelem az alternatívát: hontalanság és éhezés. És máris sokkal motiváltabb vagyok! Szeretek enni. Szeretek meleg, fűtött lakásban, ágyban aludni. Szeretek tiszta ruhában járni minden nap. Nem szívesen adnám fel ezeket.
2022. szept. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék egy teljesen más poziba, mint tettem is.


Egészségügyi végzettségem volt, 3 hónapot dolgoztam a szakmámban és fordultam is ki az ajtón undoromban és kimerültségemben. Tudom, béna voltam, a téma érdekelt, de a munka jellege nem, beleválogattam. Nekiálltam tanulni egy másik szakmát, de abban még nekem sem volt alkalmas a tudásom az elhelyezkedésre.


Viszont utáltam annyira a munkám, hogy inkább felmondtam és lefokoztam magam egy képzettséget nem igénylő poziba, minthogy benne maradjak. Elmentem adminisztratív munkára adatrögzítőnek. Békés volt, kicsit monoton, de elvoltam vele, végre nem kavarogtak a fejemben a gondolatok arról, hogy mennyire utálom csinálni, amit csinálok. És több energiám is maradt tanulni mellette.


Pont egy olyan céghez mentem, ahol egyébként is volt olyan munkakör, amibe szerettem volna menni, így volt rálátásom arra, hogy mire lesz majd szükségem, mivel foglalkozik az, aki azt csinálja, stb. És nemsokára belső ajánlással át is vettek abba a poziba, csak egy szakmai körön kellett megfelelnem, de ez már csak hab volt a tortán.


Ha utálod, akkor utálod, nincs mese. Annál még az is jobb, ha elmész olyan munkát végezni, ami a jelenlegi tudásoddal már "alja munka". Tépni magad egész nap, hogy mennyire nem szereted csinálni, amit csinálsz, akkor is rosszabb, ha a másik opció például egy bolti eladó. Sőt, ha kellően népszerűtlen a bolt, még tudsz is olyasmit csinálni, amit szeretsz: olvasni, tanulni, gyakorizni...


Én választanék egy békésebb, de kevesebb tudást igénylő munkát a helyedben.

2022. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, teljesen egyetértek a 8-assal. Miért nem opció itt senki másnak, hogy a szakterületén kívül eső, szaktudást nem igénylő munkát válasszon?

Én is így tettem. Sokan mondhatják, hogy alja munka, amit csinálok, én mégis szeretem, leköt, és mellette sokkal több kreatív energiám marad, mint az előző "normálisabb" munkámnál (amihez én is jó pár évet tanultam). Sőt, még túl se vagyok hajtva itt.

Ja, azt hozzátenném, hogy külföldön csinálom azt az "aljamunkát", szóval még meg is vagyok fizetve érte.

2022. szept. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ennél lejebb már nem tudok adni. Én jelenleg is "alja munkát" végzek... Maximum közmunkásnak tudnék menni, amihez még ennél is kevesebb elvárás van, de hát na... Nem értek semmihez, nincsen semmilyen végzettségem. Tényleg nem tudok a "szakterületemen kívül eső" munkátválasztani, mert nincsen szakterületem.
2022. szept. 4. 20:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!