Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan nekem kéne intéznem,...

Komolyan nekem kéne intéznem, hogy betanítsanak, munkát adjanak?

Figyelt kérdés

3 hónapja kezdtem el itt dolgozni. Ketten voltunk újak. Volt egy olyan érzésem első nap, mintha nem is számítottak volna ránk, mert nem volt se gépünk, se accountunk, nekem beléptető kártyám is csak másnap lett. Az első héten nem csináltunk semmit, olvasgattuk a szabályzatokat, meg irattárban segítettünk. Aztán betanítottak egy dologra. Na én azóta azt az egyet csinálom. Nincs nagyon idejük vagy kedvük vagy nem tudom, de nincs egy rendes betanítás. Az előző munkahelyemen egy hónapos volt. A másik lány, aki velem jött, biztos unatkozott, szólt, hogy tanítsanak neki valamit és akkor megoldották, hogy legyen valaki, aki magyaráz neki. Én viszont úgy vagyok vele, hogy én vagyok az alkalmazott, amit adnak, hogy csináljam meg, megcsinálom, ha az elfogy, akkor nekem vége addig a munkának, amíg nem osztanak újat. Nekik kell gondoskodniuk arról, hogy betanítsanak új dolgokra, mert van sokféle, amit lehetne, vagyis inkább kellene csinálni, de ha nekik ez nem fontos, én nem töröm magam. De most meg leb asztak, hogy alig csinálok valamit, hogyha elfogy, akkor ne szüneteljek, hanem kérjek új feladatot, ha újat akarok tanulni, szóljak és akkor megoldják, hogy legyen erre ember. De én ezzel nem értek egyet...


Tényleg az új próbaidős munkaerőnek kell a feladat és a betanítás után menni? (Igen próbaidős vagyok még, itt 6 hónap)


2022. szept. 7. 08:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%

Igen.

Azért tegyük hozzá a legtöb normális helyen már nem dolgoznál ott.

2022. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
De miért nem ők intézik? Azt gondolná az ember, hogy nem az új embernek kell betanításért könyörögni, hanem ők már kidolgoztak egy menetrendet és szereznek rá embert, hogy az első hetekben hónapokban mindent megmutasson.
2022. szept. 7. 08:33
 3/32 anonim ***** válasza:
23%
Neked kéne proaktívnak lenni.
2022. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
17%
Nalunk nem sokaig van aki nem veszi eszre a melot, talalja fel magat es veszi ki minel jobban a reszet a csapatmunkabol. Nem irodai melo, de gondolom mindenhol igyvan. A kezet nem sokaig tudjuk fogni, nem erunk ra. Ha nemmegy akkor nem oda valo, onalloan dolgozni tudo kell
2022. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Az iskolában sem én kértem meg a tanárt, hogy tanítson. Az előző munkahelyeimen tudták, hogy jön egy új lány, vagy volt külön mentorom, vagy többen voltunk újak és a csoportot tanították be, vagy többen tanítottak, egyik ezt, másik azt. Életemben először találkozom ilyennel, de olyannal is, aki nem a munkáltatóm és azt mondja, hogy de igen nekem kéne odamenni és feladatért könyörögni napi szinten. Szerintem nem kéne, hogy ilyen előforduljon. Szervezzenek betanítást, adjanak annyi feladatot, amennyit meg lehet csinálni egy nap alatt, aztán ha mégis végzek sokkal előbb, akkor lehet megkérdezem, van e még valami. De ezt is csak akkor tudom megcsinálni, amikor már betanultam.


Meg ez a "normális helyen nem maradnál" szerintem ma már nincs ilyen, előző munkahelyemre olyat is felvettek, aki bekapcsolni se tudja segítség nélkül a gépet, de legalább elvégez a nullánál több munkát. Nagy a munkaerőhiány. Bankban dolgozom, az előző is multi volt. Nem fognak kirúgni, ha nem csinálok nagyon nagy hülyeséget. Én mondjuk már tegnap este frissítettem az önéletrajzomat, nekik is jobb, nekem is jobb lesz. Remélhetőleg nincs tele Budapest ilyen munkahelyekkel, ahol még a friss munkaerő megy oda minden nap, hogy kérek munkát, kérek betanítást...

2022. szept. 7. 08:49
 6/32 anonim ***** válasza:
76%

Igazad van kérdező. Csak annyira nem érdekli már az embereket semmi, hogy bizony, ha nem szólsz, akkor eszükbe sem jut. Nyugodtan állj ki magadért. Persze, ha meg magadtól kezdenél valamit csinálni, akkor az lenne a baj, hogy nem értesz hozzá.

Nyomatékosítani kell, hogy ezt és ezt tudod, tanítanak-e új dolgokat, vagy elvagy azzal, amit már tudsz ugyanazért a fizetésért, de akkor ne szóljanak be, ha mást nem csinálsz.

2022. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%
Nem várom, hogy egyetértően bólogass velem kérdező, de a te alapmentalitásodon kellene változtatni. Jogosan marasztaltak el és ha így folytatod, akkor nem fognak hosszú ideig ezen a munkahelyen foglalkoztatni.
2022. szept. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
#4 Én is önállóan dolgozom. Amire betanítottak, megtanultam, persze eleinte sok kérdésem volt. De ha nincs annyi se, hogy megmutassák, akkor azt nem fogom megcsinálni, mivel fogalmam sincs, hogy kell.
2022. szept. 7. 08:50
 9/32 A kérdező kommentje:
#6 Köszi szépen, igazad van, meg is mondtam egyébként ezeket, aztán erre azt mondták, hogy de az XY is ment munkáért... Ja, de én meg nem vagyok ő.
2022. szept. 7. 08:52
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Na pont ez az, mint a 4-es válasz. Ilyen szar munkahelyekkel van tele az ország. Csinálj, amit akarsz, vedd észre a munkát. A totál szervezetlenséget, rendszertelenséget nevezik csapatmunkának. 🤣
2022. szept. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!