Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai munkánál ha épp nincs...

Irodai munkánál ha épp nincs feladat, sosem szólok, hogy hé, nincs mit csinálnom. Böngészgetek, beszélgetek. De ha valami feladat van azonnal megcsinálom. Néha egész napok üresek. Sosem szólok, ők sem szóltak. Ez okés lehet így?

Figyelt kérdés
Mindig ott van a félelem bennem, hogy egyszer jön a főnök és rámborítja az asztalt, hogy hát mit csinálsz hetek óta, 1-2 dologgal végeztél, de sosincs ilyen. Jön a fizu. Lassan csorognak be a feladatok. Én meg minek szivatnám meg magam?
2022. szept. 13. 12:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze nem látnak rá a monitoromra. Amit meg ugye nem lát az ember az nem is tudatosul benne gondolom.
2022. szept. 13. 12:56
 2/11 A kérdező kommentje:
+++ !!!!!! Beszélgetés alatt online beszélgetést értettem nem az irodában való beszélgetést!
2022. szept. 13. 12:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel az üzletkötés/eladások területén segítek be a papírozás, szerződések előkészítésével, itt a cégnél pár kattintással milliókat keresek a cégnek azzal, hogy előkészítem az üzletkötéshez szükséges anyagokat. szóval az a heti 1-2 nap munka is bőven kihozza a fizetésemet.
2022. szept. 13. 13:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudják, hogy ha kell pillanatok alatt megcsinálok bármit. Ha valami feladat jön, sosem szoktam elhúzni. Mindig azonnal leadom. Viszont utána üresbe teszem magam.
2022. szept. 13. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem oké. Voltam már ilyen helyen. Ha dolgoztam, rendesen rámszóltak hogy a munkát be kell osztani. Menjek kávézzak, beszélgessek vagy akarmi de ne dolgozzak. El kell húzni a munkát. Kb 1-2 óra alatt elvégezhető munka 8 órában..

Tehát szerintem ja, oké. Más is ezt csinálja.

2022. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na többet nem írok hozzá.
2022. szept. 13. 13:04
 7/11 Metionin ***** válasza:
66%

Teljesen oké. Ha jön a feladat, megcsinálod, ha nem jön, mégis mit csinálj?

Nálunk is van ilyen, pl. most egy hete folyamatosan szopok az errorokkal, de egyébként ha minden flottul megy, van hogy 1-2 óráig itt lógok a gyakorin, mert nincs mit csinálni 2 meló között.

2022. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi 10 évem erről szólt :)

Betanulásnál minden helyen mondták, hogy hú itt mennyi meló van, aztán ahogy belejöttem, napi 1-2 óra volt csak mindenhol. Most is, azért érek rá ide írogatni.

2022. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

A munka legyen megcsinálva. ezért vettek fel.


Egyébként nagy multik egyik technikája a munkaerő megtartására az, hogy ha van mondjuk 9 egység munka, amit 3 ember el tud végezni (3-3-3), akor felvesznek rá 4 embert. Egyrészt könnyebb a szabadságokat beosztani és betegség esetén sem történik probléma... másrészről az ember úgy van vele, hogy kényelmes ott neki, ha másik helyre menne ott lehet több pénzt kapna, de keményebben is kéne dolgoznia, úgyhogy inkább marad a kényelemes helyen.


És őszintén... mi rossz lenne ebben? Az ember azért dolgozik, hogy kapjon pénzt és élhessen. Nyilván vannak akik hivatásszerűen dolgoznak, de ők keresni is fogják a munkát, ha elfogy. Ők mehetnek és építhetik a karrierüket. De aki nem álmodik karrierről, annak ez tökéletes munkafajta, megmarad a work-life balance és élheti az életét szabadon.

2022. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez az általános irodai munkáknál. A tényleges munkát el lehet végezni kb 3-4 óra alatt, a többi időt meg arra használod amire akarod (csak tűnj elfoglaltnak)
2022. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!