Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tanár vagyok. 30 éves. Osztályfőnök is.


Imádtam tanítani, szívem lelkem beletettem, lelkes voltam, gyerekekkel klassz az osszhang.


De manapsag, (nem, nem az elmult 2 hetben, hanem mar az elozo tanevben is) ugy erzem elvesztettem a motivaciomat. Mar csak "lokom" magam elore.

5 eve tanitok meg csak, de ugy erzem kiegtem. Ez nem normalis ennyi idosen, ilyen keves letanitott ev utan.


Szeretnem magam kiprobalni masban is. De fogalmam nincs miaz.

Erdekel a pszichologia, idegenforgalom.


Jovore ballag az osztalyom, szeretnem vegig vinni, nem akarom cserben hagyni oket.


Telen fogok felsofoku nyelvvizsgazni angolbol, ha ez jelent vmit.


Tudnatok tanacsot adni munkateruletekre vonatkozoan?

Biztos volt palya elhagyo tanar, mire valtott?


(Nem, nem panaszkodom a fizura, tudom van 2,5 honap szabink, stb. Nem emiatt. Hisz ezt tudtam amikor elkezdtem.)



2022. szept. 14. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is ebben a korban hagytam ott, de nekem muszáj volt az egészségem miatt, meg nem is ment olyan jól. Én informatikus lettem, igaz, én puszta érdeklődésből munka mellett addigra már két évet elvégeztem informatikai képzésből.


Így is alulról indultam, az első nem tanári munkám adminisztráció volt, ahonnan néhány váltás után jutottam el a jelenlegi helyemre.


Ami nem megy, azt nem kell erőltetni, illetve nem biztos, hogy tényleg ebben lehetnél a legjobb.


És tudom, hogy ez nehéz munka: én akkor se tanítanék újra, ha ugyanezt a fizetést kapnám, mert sokkal nehezebb volt.

2022. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyetemen is gondolkodtam, de sajnos nincs tobb allamilag tamogatott felevem. Max egy fel. A fizumbol alberlet mellett pedig nem tudtam osszerakni annyit hogy fedezni tudjam az esetleges egyetemj tanulmanyomat.
2022. szept. 14. 22:39
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
De amúgy mit tanítasz?
2022. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen szakos voltál?
2022. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudással akármilyen adminisztrációs irodai munkára be lehet kerülni.
2022. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Ssc ott normális fizut vannak. Br. 600 a kezdő. Bármilyen diplomát elfogadnak+ nyelvtudás kell. Én nem vinném végig az osztályt se amúgy... kapnak másik ofőt, kibírják, ez nem cserbenhagyás. Én a saját érdekemben ahogy kapok új melót már jönnék is el és kész. Már motiválatlan vagy, jövő májusig depresszióba is átfordulhatsz. És amúgy se hiszem, h az osztálynak egy motiválatlan ofőre van szüksége.
2022. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
3-as, 4-es: töri, föci
2022. szept. 15. 02:45
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

hHa nincs már meg a motiváció, akkor nincs értelme folytatni. Lehet azt is csinálni, hogy egy karriertanácsadót megkérdezel a hogyan továbbról. Mivel van célod (pl.: pszichológia), a mentén elindulni, de ez megint idő, mellette meg kell élni is.

Ma (is) menő pl.: coach-nak tanulni. Igaz cash-es, de fél-egy év, és magánban viheti az ember - ez is részben pszichológia. Mellette pl.: talpreflexológiát is tanulnék, majd a kettőt együtt vinném magánban.

2022. szept. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as

Ilyen "rejtett" szakmákra lennek kivancsi, ami nincs annyira benne a koztudatban.


Mar elertem sajnos azt, hogy az sem erdekel ha reggel kesek. Ami tavol allt tolem, mert feloraval ora kezdes elott mindig ott voltam. Es tudom a hozzaallasom miatt a gyerekek is "megszivjak". Pedig oszinten nem akarnek nekik soha rosszat.

2022. szept. 15. 07:08
 10/14 anonim ***** válasza:
Válts most, nem cserbenhagyás. Ne haragudj, de egy motiválatlan ofő mégis hogy tudná motiválni az osztályt, h ne a gyárban kössenek ki!?
2022. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!