Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Évközi bérkompenzációról...

"Évközi bérkompenzációról tárgyalnak az infláció ellensúlyozására a szakszervezetek" jól teszik? Sztem NEM. Amely cégnél erről tárgyalni kell, ott rég rossz az egész

Figyelt kérdés

Én idén 2x kaptam emelést egy tervezett és egy nem tervezett emelést. mindennemű tárgyalás nélkül. az emberek így is húznak el máshova a cégnek nincs választása : emel ha meg akarja tartani az embereit.

Szakszerv pedig nincs, mindenki önmaga szakszervezete. ha nem emelnek elhúzok és ezt tudják = emelni fognak.


2022. szept. 17. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Minden cég profitmaximalizálásra törekszik. Amelyik nem, az nem cég, hanem non-profit szervezet.
2022. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Minden cég profitmaximalizálásra törekszik. "


És hogy maximalizálsz te profitot, ha elengeded a képzett betanult TERMELŐ pénzt hozó alkalmazottadat azt elárulod?


Persze fel lehet venni minimálbérért semmihez se értő senkiket az utcáról. na azokkal megnézheted magad...

2022. szept. 17. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én magán vállalkozásnál dolgozok, itt lehetne valami törvényi emelés mert itt megmondták nincs pénz emelni
2022. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"És hogy maximalizálsz te profitot, ha elengeded a képzett betanult TERMELŐ pénzt hozó alkalmazottadat azt elárulod?"


Ugyanúgy, ahogy az elmúlt 100 évben, hogy azonos munkakörben mindenkinek mindenhol ugyanazt adják, így nincs értelme máshová menni pont ugyanannyiért.


Értelme annak van, ha mindenkit egyszerre rá tudsz venni az emelésre, és akkor a bér mindenütt beáll az új, magasabb szintre.

2022. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ugyanúgy, ahogy az elmúlt 100 évben, hogy azonos munkakörben mindenkinek mindenhol ugyanazt "


ember te melyik bolygón élsz? Próbálj te embert kapni X ft-ért Pesten vagy Győrben, és próbáld meg ugyanazt K-O-n, Borsodban Nógrádban stb.



Nógrádban kapsz embert bruttó 200-ért is.


Pesten, Győrben HETI 200 -ért TALÁN.


Pedig ugyanaz a munka.

2022. szept. 17. 12:50
 6/7 A kérdező kommentje:

"hogy azonos munkakörben mindenkinek mindenhol ugyanazt adják, í"


Tavaly váltottam azonos munkakörből azonos munkakörbe, és még Pesten belül is maradtam, 70nel több a bruttóm.

2022. szept. 17. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Most reálbércsökkenésre van szükség. Ezek az emelések csak tovább fűtik az inflációt és az ár-bér spirált. Mindenki közös érdeke, hogy a cégek minél kevesebb béremelést adjanak a dolgozóinak.
2022. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!