Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek maradjak ennél a...

Szerintetek maradjak ennél a cégnél hosszú távon? Illetve mi egy gyakornok feladata gazdasági területen?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy multinál dolgozok gyakornokként gazdasági területen. 3 hónapja vagyok a cégnél de úgy érzem itt semmi fejlődési lehetőségem nincs. Haladó excel tudással rendelkezem, és szeretném is ezt fejleszteni. Alapvetően ha olyan feladatot kapok, hogy excelben oldjam meg egy munkafolyamat egyszerűsítését ezeket nagyon élvezem. Sajnos eddig csak 2x kaptam ilyen feladatot. Átlagban a napomat az tölti ki, hogy egyesével történő módosítgatásokat kell csinálni SAP-ban napi több százat. A végére már golyózik a szemem az excel sorok egyesével nézgetésétől. Sajnos azt érzem, hogy maga a cég is el van mardva. A felettem dolgozók olyan folyamatokat csinálnak manuálisan ami, egy 2-3 függvény egymásba ágyazásával egyszerűen megoldható. Eddig 2x kaptam ilyen jellegű feladatot, hogy találjak ezekre megoldást nagyjából 10 perc alatt megvoltak a függvények amik lehúzva leegyszerűsítették a munkájukat. Az lenne a kérdésem igazából, hogy megéri szerintetek ennél a cégnél maradni? A fizetés kifejezetten jó, de azt érzem, hogy ilyen jellegű munkákkal semmit sem fogok fejlődni, mert ahhoz hogy dátumokat módosítgassak nem kell egyetemi tanulmány. Úgy érzem ennél több van bennem, azonban visszatart, hogy lehet máshol is ennyi lenne a feladat.

2022. szept. 22. 09:22
1 2
 1/15 Kólauborkával ***** válasza:
100%
3 hónap után még nem mennék el, főleg ha jó a fizetés is, szerintem basztasd a felettesed, hogy te látod mennyit lehetne fejlődni, tárd elé és így menetelhetsz felfele, talán a főnököd főnökével, ha tudnál találkozni évvégi céges ebéden és megbeszélni ezt, akkor előrelépés is lehet.
2022. szept. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Máshol se számíts csodára, gyakornokok kb ilyen feladatokat kapnak.
2022. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A vezetőidnek jelezted már ezt? Természetesen mindenhol vannak repetitív, unalmasabb feladatok, de ha folyamatosan ezt csinálod az szerintem túlzás. Ha látsz konkrét folyamatokat amiket lehetne egyszerűsíteni, akkor én biztosan szólnék a feletteseidnek, és kérném hogy hadd segítsek be. Így ők is látnák hogy van hozzáadott értéked és nem csak egy biorobot vagy akinek annyi a dolga hogy a rendszerben módosítson értékeket egész nap, te is kapnál érdekesebb feladatot, és ha ezeket jól megoldod akkor a jövőben valószínűleg több ilyennel fordulnának hozzád.
2022. szept. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Igen tudom, hogy ezeket a repetitív feladatokat is meg kell csinálni és nincs ezzel semmi gond. Csak közel minden napom ezek teszik ki. Tisztában van vele a felettesem, hogy értek az excelhez, az egyik ilyen egyszerűsítést pont neki csináltam. Ez nagyjából 1 hete volt azóta csak dátumokat módosítgatok. Egyenlőre nem szeretném itthagyni a fizetés miatt, azonban erősen gondolkodok, hogy elkezdek mellette más helyek iránt nézelődni, mivel sajnos távolságban is messze van a cég, a lakóhelyemtől, nagyjából 1 óra autóval.
2022. szept. 22. 09:51
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
A helyedben maradnék, pénzt gyűjtenék és dobbantanék külföldre. Ott jobban megbecsülik a diplomásokat és az embereket. Éltem kint, most arra gyűjtök, hogy ki tudjak költözni újra. Baromság volt hazajönni.
2022. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én az ő munkájukba nem látok túlságosan bele. Emailen megkapom a feladatot és azt csinálom. Ez az egyszerűsítéses dolog is elsőnek úgy derült ki számukra, hogy kaptam egy feladatot amit ők eddig egyesével csináltak. Így ez a folyamat nagyjából 1-1,5 órát venne igénybe, én viszont vissza küldtem egy 10 perc múlva, hogy kész. Ekkor kérdezték meg, hogy mégis, hogy végeztem ilyen hamar. Ez után kaptam 2 hasonló feladatot. Nagyon szívesen segítenék több ilyenbe is, és már jeleztem a kollégáknak, hogy ha valami ilyen van küldjék el megpróbálok rá megoldást találni. Sajnos magamtól ezt nem tudom, mert nem látok bele mit csinálnak és miben tudnék segíteni.
2022. szept. 22. 10:13
 7/15 anonim ***** válasza:
A gyakornokoknak általában ilyen kuli munkákat adnak.
2022. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6. Azért óvatosan azzal, hogy más munkáját csakúgy megcsinálod, mert aztán rajtad marad.. Mindenkinek megvan a saját feladata. Én megszívtam így egy korábbi munkahelyemen... Ha unatkozol, akkor képezd magad, a neten is vannak szuper anyagok, így ha más munkahelyre mész, akkor előrébb leszel.
2022. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos sok helyre jellemző, hogy az unalmas, monoton munkákat a gyakornokra osztják. Én egyetem alatt 1 évet lehúztam egy ilyen helyen. Szintén elég jó fizut kaptam. Emellett szempont volt még, hogy az egyszerűségük miatt kevésbé fáradok le, így könnyebb volt zh-kra készülni meg szakdogát írni és elég rugalmasan kezelték a szabikat, ami az egyetemi teendők miatt szintén jól jött. Mondjuk én könnyebben elértem a helyet, mint te.

Szerintem neked kell mérlegelni, megéri-e a jó fizu vagy keresel más számodra érdekesebb munkát. Nem tudom, hogy az SAP rendszer mennyire kell a későbbi elképzeléseidhez, ha igen, akkor talán érdemes kitartani.

Én diplomaszerzés után azonnal megléptem a helyemről egy érdekesebb helyre.

2022. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Üdv a munka világában. Erre vannak a gyakornokok.

Legyél proaktív, és mutasd meg a közvetlen felettesnek/mentornak, hogyan automatizálnál. Ne várd meg, hogy ők adják ki azt a feladatot, amit meg tudnál csinálni és nekik is előnyükre válna.

2022. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!