Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova fajul a munkahelyi...

Hova fajul a munkahelyi helyzet ha az „egyéni hőátadó eszközök „ használóit azonnali hatályú elbocsátással fenyegetik írásban?

Figyelt kérdés

A fenntartó kiadott egy írásos közleményt melyben leírja hogy a rezsiszámlák miatt az épület hőmérséklete „eltérhet az eddigi években megszokottól“ és megértést kér.


Majd 1 nap múlva jött egy kiegészítés idézem „ az egyéni hőátadó eszközök (pl hősurgárzó) használata nem megengedett és ezen eszközök használói az azonnali elbocsátás veszélyénke teszik ki magukat“


ÍRásban.


Durva nem?


Én tizenfokban nem fogok dolgozni az biztos már most a professiont bújom.


2022. szept. 22. 11:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként ezt az egészet nem értem.

A kormány most eltörölte a hideg munkahelyekre szóló kötelezettségeket, mint hogy pl a munkáltató köteles meleg teát biztosítani a dolgozóknak akik hidegben dolgoznak.


Mintha nem az lenne a cél, hogy spóroljanak a rezsivel, hanem az, hogy direkt szopassák az embereket:D Miért fáj az, ha meleg teát isznak az emberek? Azért egy pár vízforraló nem fogja lecsapni Paksot. Legalábbis bízom benne:D

2022. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%

"Miért fáj az, ha meleg teát isznak az emberek?"


akkor a te szövegértésed NULLA.


A munkáltató KÖTELES VOL hidegben védőitalt (=meleg te) adni.

Ez eltörölve. De továbbra SEM TILOS azt adni és a dolgozó is gondoskodhat magáról, ez sem tilos.


Ami a lényeg ha a munkáltató nem ad semmit, a dolgozó nem verheto az asztatl hogy az jár mert már nem jár. ez a lényeg.

és innentől semmiféle munkaügyi razziától nem kell félnie a cégnek mert hát nem ad teát és??? nem is kell adjon.

2022. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Koliban nem lehet fűteni ezért forró víz alatt vagyok órákig. Nem tudom ez mivel jobb nekik. Legalább én élvezem. xd
2022. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
2es, én azt értem, hogy nem köteles, de lássuk be, innentől kezdve csak jófejség kérdése, hogy fog-e. Márpedig ez jelentős munkakörülmény-minőségcsökkenés. És ennek a minőségcsökkentésnek semmi célja nincs, hisz érdembne nem csökkenti a rezsiköltségeket, csak a munkavállaló körülményeinek minőségét.
2022. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

"i ezért forró víz alatt vagyok órákig"


Majd ez is másképp lesz. Melegvíz 9-9.30h.ig. Mint anno az építőtáborban,ű


Volt egy idősza este akkor volt melegvíz és csá.


Én még megéltem.

De volt olyan is hogy 1 db 200l-es bojler volt, az első 4-5 fürdőnek volt melegvize, a 6. embernek már csal langyoska, a többinek meg hideg csapvíz.csá!!


1987 katonaság, Monor.

2022. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Hová juttatott minket az a kormány Te jó isten.
2022. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Jön ez szépen, sorban.

Minden oldalról körül lesz bástyázva.

2022. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Olvassátok már el mégegyszer a kérdést!

Nem a védőitalokról van benne szó, hanem az egyéni melegítőkről, hősugárzókról. A kettő nem ugyanaz. Ha hősugárzót használsz ki vagy rúgva. Ennyi a lényeg.

2022. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

"alapítványi iskolában már iylesmit is írásban adnak??? :-DDD"


Madárka ez nem az alapítványi iskola, ez a Magyar Rendőrség.


Barlangban élsz? Net van otthon?


Levélben tájékoztatták a rendőröket, hogy tilos fűteniük az épületben

[link]


Levélben értesítették a magyar rendőröket, hogy egész télen tilos lesz bekapcsolniuk a fűtést: „Majd összebújunk, mint a malacok”


[link]

2022. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
" levélben ezen kívül leírták azt is, hogy „az irodákba egyénileg behozott hősugárzók bekapcsolása és működtetése szintén nem engedélyezett. A hideg elleni védekezés a megfelelő öltözködési mód megválasztásával és a rendszeres munkaközi szünetekben végzett mozgással biztosítandó”."
2022. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!