Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégnek azonnali hatályú...

Egy cégnek azonnali hatályú felmondás esetén két választása van? Vagy elfogadja és téma lezárva vagy bíróságra viszi? De önhatalmúlag nem jelentheti ki hogy jogszerűtlen volt a felmondás?

Figyelt kérdés

Javítsatok ki ha tévedek!

Egy azonnali hatályú felmondás jogszerűségét nem csak a bíróság jelentheti ki ?

vagyis, ha egy alkalmazott felmond azonnalival, a cég VÉLELMEZHETI hogy ez nem volt josgzerű, de ki nem jelentheti.

El kell vinnie az ügyet a bíróságra és majd a bíróság kijelentheti hogy az volt vagy nem az volt.

Ehhez a bíróságnka van joga, a cégnek NINCS.


Ez nem így van?


Vagyis summa summarum, ha valaki felmond azonnalival,. azt első körben a cégnek mindenképp el kell fogadniam és majd elviheti az ügyet bíróságra-ha akarja/ha megéri neki egyáltalán.

De ha nem viszi el, akkor téma lezárva, akkor nincs más választása mint elfgadja az azonnalit (annak minden anyagi folyományával együtt!!) mert a jogszerűtlenséget ő nem, csak a bíróság állapíthatja meg (ha egyáltalán eljut az ügy oda...)


Ez nem így van?


2022. szept. 25. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kijelentheti, de ha egyszer nem mész be többet dolgozni, kénytelen tudomásul venni. Az anyagi folyományok ügyében azért nem ilyen tiszta helyzet, nem világos, hogy ezen mit értesz.
2022. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
azóta se mondtál fel, csak hónapok óta ezen vekkengsz?
2022. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Az alapítványi iskolában van harmadik megoldás is.
2022. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Az anyagi folyományok ügyében azért nem ilyen tiszta helyzet, nem világos, hogy ezen mit értesz.“


Hát pedig nagyon egyszerű a kérdés. Ha én azonnalival felmondok, akkor felmondás + 5 nappal minden pénznek bérnek ami jár + a kilépőknek a kezemben kell lennie. EZ a kérdés.

mert a cég azt mondja jogszerűtlen az azonnali. Én meg azt mondom erre, oké akkor irány a bíróság. Vigye végig a pert, és lássuk majd a bíróság is jogszerűtlennek tartja -e. Mert ezt csak a bíróság és nem egy jóskapista cég jelentheti ki.


És addig is, amíg tart a per (amely még ugye el sem kezdődött...) addig is a pénz + kilépők a kezemben kell legyenek felmondás + 5 nappal (amely máris bőven lejárt....)


De javítsatok ki ha tévedek... meglepődnék.

2022. szept. 25. 10:11
 5/16 A kérdező kommentje:

"azóta se mondtál fel,"


2022. aug 22-én felmondtam.

2022. szept. 25. 10:18
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon remélem, hogy hírt kapok majd a temetésedről, mert ott én bizony táncolni fogok.
2022. szept. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ez munkakör függő is!


Más egy takarító, meg más egy projektmérnök.

2022. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tévedsz. Ha bíróságra viszi a dolgot volt munkahelyed, akkor addig egy fillért nem kell neked fizetniük, amíg a bíróság nem dönt. Az pedig ugye évekbe telhet.
2022. szept. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8.-nál a pont!
2022. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
49%

"Ha bíróságra viszi a dolgot volt munkahelyed"


Na de a kérdés épp arról szól hogy nem vitte... és ugye a kérdés áll. Felmondás + 5 nappal mindennek a kezemben kell lennie. Hacsak nincs per....


és nincs, ez le is van írva.


Én ma felmondok, ma + 5 nappal vagy per, vagy ha nem, akkor meg pénz a kezembe....

2022. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!