Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyalogosnak vagy kerékpáros...

Gyalogosnak vagy kerékpáros postásnak lenni kevésbé fárasztó? És mennyit keres kb egy postás?

Figyelt kérdés
Álláskeresésben vagyok, pár hónapra kellene meló és gondolkodtam a postáson. Most van gyalogos illetve kerékpáros állásra is lehetőség. Tudom, most jönnek igazán a rossz idők, eső, szél és megyünk bele a télbe is, de, kicsit mégis vonzóbb a szabadban változatos munkát végezni, mint egy pénztárgép mellett ülni. Ráadásul itt a hétvége is szabad. Olvastam, hogy a napi levél mennyiséget ki kell hordani, akkor is, ha meg van a napi 8 óra meló, ez igaz? És ha hamarabb végzek, akkor is elmehetek hamarabb? Bármilyen infó, tapasztalat érdekelne. Amúgy nő vagyok, de úgy gondolom bírom a fizikai megterhelést.
2022. szept. 27. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hová kerülnél. Az én nyugdíjam kihozta sokáig egy fiatal nő egyedül. Az unokatestvérem férfi postását nyugdíjkézbesítéskor egy polgárőr kíséri.
2022. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megye székhely, belvárosi rész, itt nem igazán vannak "type-c" emberek amúgyse, de pl erre nem is gondoltam, hogy emiatt is aggódnom kell..
2022. szept. 27. 10:02
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Itt találsz infókat a postai fizetésről, a semminél mindenképpen több: [link]
2022. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze mindenképpen több, meg ahogy írtam is, csak pár hónapról lenne szó. Csak tényleg az érdekelne, hogy biciklivel vagy gyalog lenne jobb
2022. szept. 27. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Gyalogosan csak akkor érdemes, ha kutyák, cigányok stb. elől el tudsz futni.
2022. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Najó, de nem akarom elhinni, hogy ez tényleg ekkora para. Dunántúli megyeszékhelyen élek, akad a városban egy-két cigó utca, de azért annyira nem jellemző.
2022. szept. 27. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is láttam még gyalogos postást.Mindegyik bicajozik.Azért azzal könnyebb cipelni a cuccot.
2022. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig vannak, ilyen kis gurulós táskát húznak :D amúgy itt gyakorin is elég változó vélemények vannak, meg a havi nettó 150 tényleg elég gyenge :/
2022. szept. 27. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig többet nem fogsz keresni és "kafetériaként" folyamatosan csesztetni fog a főnököd, hogy nem értékesítesz eleget. Ezért menekül mindenki a Postától
2022. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok helyen kapnak elektromos bicajt is, az sokkal konnyebb.

De amugy bicaj konyebb

2022. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!