Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy tejtermékeket pl. sajtokat...

Egy tejtermékeket pl. sajtokat előállító üzemből jogosan rúgtak ki diákként egy ilyen hiba miatt?

Figyelt kérdés
Amiatt hogy a kötényt amiben dolgozni kellett, véletlenül siettemben pont egy kuka tetejére raktam rá. Aztán lemosatták de még aznap ki is raktak. Jogos volt így hirtelen emiatt? Alapvetően betartottam mindig a szigorú higiéniai szabályokat egyébként
2022. szept. 29. 04:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem már várták, hogy hibázz, és ez csak ürügy volt.
2022. szept. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek az 1-es válaszolóval.


Szerintem jobban is jártál, keress valami jobb helyet ahol meg becsülnek téged.

2022. szept. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem így egy életre megtanultad.

Nem tudom mennyire volt jogos.

De tényleg nagyon gáz hogy pont a kukatetőre tetted le. Az a baj hogyha csak simán szóltak volna, akkor máskor is odatetted volna. Aztán ha kapnak egy ellenőrzést akkor százezreket fizethetnek.

Nem is értem hogy lehetett ennyi eszed? Nem gondolkodtál.

Diákként sajnállak hogy kirúgtak. De azért ez elég nagy baki. Nem olyan hogy rossz helyre raktad vissza a seprűt.

2022. szept. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Harmasnak van igaza. Azbelso ketto hulyeseget mond.
2022. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Egy hiba miatt kirúgni valakit nem helyénvaló. Nem egy gépet rontott el, vagy okozott másnak balesetet vagy ilyesmi.

Meg a kötény alapvetően nem arra szolgál, hogy ne legyen koszos a munkaruha, amit alatta visel? Ehhez nem annyira értek, nem dolgoztam még tejgyárban, másutt erre szolgált.

2022. szept. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

#5 Élelmiszer gyártásban szigorúak a higiéniai szabályok. Főleg az élelmiszert védik, nem a ruházatot.

Feltételezed, hogy csak ez a hiba történt, de lehet, hogy csak utolsó csepp volt a poharban.

Az naivság hogy csak ürügy volt. Diákmunkáshoz nem kell ürügy, bármikor le lehet mondani. Nálunk is vannak, sose kell indokolnunk ha többet nem kérünk valakiből.

2022. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

6: Akkor sem helyénvaló. És evvel, hogy nem kell indokolni a diákmunkás kirúgását, rengeteg cég vissza is él.

Tudod, én éttermekben dolgozom mosogatóként. Esett már meg, hogy szóltak egy napon a próbaidőm alatt, hogy munka végén jobban takarítsak, mert ha olyan dzsuvásan hagyom a gépet, meg környékét, egy esetleges ellenőrzéskor szétbüntetik őket. Tudomásul vettem, onnantól jobban takarítottam, és még másfél évig ott dolgoztam. De más helyen is szóltak már ilyesmi hibák miatt, de seholsem követte azonnali elbocsátás.

2022. szept. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Jogosan.
2022. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Jogosan.

Ha ellenőr ilyet lát egész raktárkészletet bezúzathatja.

2022. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
én is kiraknálak, nem tartom jó ötletnek pont az élelmiszergyártásban olyan embert foglalkoztatni, akinek arra sincs saját, belső késztetése, hogy a saját ruháját rendben tartsa...
2022. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!