Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan haragszom vagy felfújo...

Jogosan haragszom vagy felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy projektmunkát két kollégámmal, akik nem mellékesen egy párt alkotnak, és már gyakorlatilag együtt is élnek. Nem teljesen új a feladat, kaptunk már hasonlót, és akkor is azt tapasztaltam, hogy együtt ötletelnek otthon, vagy a munkahelyen akkor, amikor én épp nem vagyok ott, aztán később már csak közlik velem, mire jutottak - gyakorlatilag lenyomva a torkomon az ötleteiket -, és még ők nem értik, nekem ezzel mi a bajom + bizonygatják, hogy ők semmiből nem akartak kihagynak. Most, hogy újra hasonló feladatot kaptunk, megismétlődött a jól bevált minta, azzal megspékelve, hogy a munkának a témáját is mi találhattuk ki (nem részletezem, miről van szó, a lényeg, hogy ez egy kreatív feladat, és eléggé tág a mozgásterünk), ők pedig a témát magát is nélkülem agyalták ki. Ez már önmagában sem tetszett, de a legsértőbb az volt, hogy elfelejtettek szólni róla, majd amikor szóba került a nagy értekezleten, egyikük közölte, hogy már van téma (és előadta, hogy micsoda), bár igaz, erről még én sem tudok - de most majd megtudom... Az igazgatónő is furcsán nézett (mármint, nyilván amiatt, hogy én nem tudtam erről, és csak most tudom meg), de végül jóváhagyták, és én is rábólintottam, utána viszont egyértelműen jeleztem számukra, hogy ez nagyon rosszul esett nekem. Még nekik állt feljebb, nem értették, mi a bajom, stb. Azóta az egyikükkel normális lett a kapcsolatom, a másikuk viszont egyszer közvetlenül beszélget velem, máskor láthatóan kerül, a szemkontaktust se veszi fel, mintha ő lenne mélyen megsértve. A legviccesebb, hogy az egyik kolléganőm, akikkel ők is, és én is jóban vagyunk, az ő pártjukat fogja, és nem hiszi el, hogy ki akarnának hagyni...


Ti mit kezdenétek ezzel a helyzettel? Tény, hogy használtam egy-két keményebb szót, de mivel nem első esetről van szó, úgy érzem, jogosan. A másik, hogy az igazgatónő csak nekik szólt, hogy a következő értekezletre már kell a kész ötlet, nekem nem, ők viszont elfelejtették továbbadni nekem ezt az infót...


Azóta nem tartottunk megbeszélést, de most más okból kifolyólag egyébként is szünetel a dolog, ... csak sajnos nem tudom, mire számíthatok, ha újraindul. Kirekesztve érzem magamat, kb. mintha semmibe vennének. Kellene valami jó taktika, hogy ne vegyem úgy magamra, hogy nem számítok.



2022. okt. 2. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen igazad van. Én a helyedben villámgyorsan megbeszélném ezt a főnökkel, hogy ez így nagyon nem oké. Az is kérdés, hogy mennyire normális, hogy ezek ketten együtt vannak, elfogadott-e ez a cégnél. Addig tedd meg, amíg ki nem leszel rúgva alkalmatlanság miatt.
2022. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
1-es: azt sehol nem tilja egyetlen munkahely sem, hogy a dolgozók párkacsolatban legyenek egymással,ez ugyanis magánügy. (Ezelött vagy 100 évvel voltak ilyen tilalmak, ma nincs ilyen)
2022. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyílt titok, hogy együtt vannak. A főnök hol kedvel engem, hol nem, ennek a párnak az egyik tagját viszont nagyon kedveli, és ő jól el is tudja adni magát. Tipikusan társaságos típus, míg én nem annyira: sokkal zárkózottabb vagyok. Szóval, szerintem nem jönnék ki jól belőle, és a vége az lenne, hogy én vagyok együttműködésre képtelen.
2022. okt. 2. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az a probléma hogy a pár mindkét tagja benne van ugyanabban a feladatban. Tényleg nem véletlen az a mondás, hogy háromból egy fölösleges.

A következő ilyen feladat előtt jelezném a főnöknek, hogy ez mennyire problémás.

Úgy nagyon nehéz érvényesíteni a legkisebb ötleted is, hogy ők ketten teljes egyetértésben együtt lépnek fel ellened. Egy ilyen szituáció az élet minden területén rohadt nagy nehézség és megkeseríti az ember életét.

2022. okt. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát én meg szólnék a főnöknek, hogy őket kettejüket kéne szétpakolni. Mert ilyen helyzetben bárki van ott harmadikként, azt kizárják.
2022. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, még ha korrektek lennének, akkor sem a legszerencsésebb a helyzet, de így meg, hogy egyértelműen érzem, hogy ha tehetnék, legszívesebben kihagynának, elég gáz. Az a legszebb az egészben, hogy a pár egyik tagja + én kaptuk meg elsőre ezt a munkát, a másikuk csak bekéredzkedett az igazgatónál. Megjegyzem, akkor még nem voltak együtt, de aki bekéredzkedett, már futott a másik után, ez a csoportfeladat pedig tök jó lehetőség volt neki arra, hogy közelebb kerüljön hozzá.
2022. okt. 2. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy te hányszor kezdeményezted, hogy üljetek össze, ötleteljetek, egyeztessetek? Azokra ők mit reagáltak? Mert a leírtakban nincs szó ilyesmiről.
2022. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ők velem egyszer sem, én a vitát megelőzően az egyiküknél egyszer, de ő elhajtott, hogy most nem ér rá. (Ők meg persze aztán ötleteltek otthon.) Utána jött az ominózus értekezlet, amin kiderült, hogy ők kettesben kitalálták a témát. Jött a vita, majd ezt követően újra próbálkoztam, akkor leültünk, de az egyikük - aki még mindig meg van sértődve - felhúzta magát, hogy én mégis milyen hangnemben beszélek vele, és ott hagyott minket. Azóta volt két vagy három próbálkozásom, de vmiért egyik sem volt jó nekik... Most áll a projekt a rezsiár megemelkedése miatti újratervezések miatt, de ha megkapjuk az engedélyt a folytatásra, akkor újra le kell ülnünk. Írásban próbálkoztam náluk, úgyhogy legalább van nyoma, hogy én rajta vagyok a dolgon, és keresem őket.
2022. okt. 2. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt a fönökkel kellene tisztázni, nem beárulós stílusban, hanem hogy ök ketten együtt sok mindent eldöntenek és kivülálló nem kerül be a projektbe, ezért kéred, hogy téged máshová osszon be.
2022. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a megbeszélésen, mindenki előtt dobtam volna fel a témát, hogy hát tök jó, hogy van már téma, és neked mikor terveztek arről szólni? Hidd el, nekik lett volna kellemetlenebb...

Most már veszett dolog, kérd meg a főnököt, hogy többet ne rakjon velük egy projektre, mert te dolgozni szeretnél, ők meg nem hagynak, találjon neked olyan társakat, akik emberszámba vesznek, és csak munkatársi kapcsolat van köztük.

Ha van nálatok HR, ott is tudod jelezni, hogy ez van.

2022. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!