Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásbörzén általában miért...

Állásbörzén általában miért csak mérnököket, közgazdászokat és informatikusokat keresnek?

Figyelt kérdés

2022. okt. 3. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezen én is gondolkodtam már: talán mert ezek a sikerszakmák, erre van a kereslet, míg egy "hitvány" szociális területre vonatkozó állást fölb*nak a központi portálra, aztán találnak rá úgyis egy valakit, kb. így:

https://www.youtube.com/watch?v=yn1_IHijvFk

2022. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Mert ezen területek szakembereire szinte az összes cégnek szüksége van, hogy működjön. Szinte nem lehet belőlük eleget kitermelni, ráadásul nem is olyan egyszerű diplomát szerezni sem gazdasági, programozó vagy mérnök szakon, így ezek a végzettségek még inkább felértékelődnek
2022. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Psycho ***** válasza:
88%

Egy állásbörze nem két forint, sokba kerül leszervezni. Ezek a munkakörök sokkal értékesebbek a munkáltató számára, mint az "alacsonyabb szinten" lévők (nem lekicsinyítésből, minden tiszteletem az "alacsonyabb szinteken" dolgozóké, én biztos nem bírnám csinálni gosszú távon, amit ők). Minden esetre emiatt aztán jobban megéri nekik beleinvesztálni. Nagyobb befektetés, nagyobb hasznon.


Bár megjegyzem, én jópár olyan állásbörzét láttam már, ahol gyárak gyűltek össze és kerestek fizikai állományú dolgozókat.

2022. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
En is csak olyanokat lattam hogy szinte minden cég csak munkasokat keresett
2022. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből van hiány, meg ezek azok, amikre a gazdaságnak szüksége van. Pl történészeket inkább alkalmaz az állami szféra...
2022. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább ezekre a szakemberekre van szüksége a cégeknek, engem meglepne ha régészeket, meteorológusokat valamint egyiptológusokat keresnének elsősorban...
2022. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült szakmák meg hiany? Azért ezt már mérnökök esetében is pontosítani kell. Info és villlamosmernökök valóban keresettek és megfizetettek, meg utánuk meg a gepészek is. De a többi már elég kétséges

. Személy szerint én az épìtő, épìtész, élelmiszer, agrár, közlekedés, környezet ès hasonló mérnök szakokat nem is ajánlanám senkinek.

2022. okt. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!