Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Könyvtárosok figyelem, érdekel...

Könyvtárosok figyelem, érdekelne hogyan telik el egy napotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Aki könyvtárosként dolgozik, tudna nekem segíteni?

Főként az érdekelne mit kell ehhez végezni, illetve hogyan telik egy napotok.

- mennyivel nyitás előtt kell beérni, mikor beérsz mit kell csinálni, főnökkel milyen gyakran kommunikálsz, van-e ebéd szünet, hogyan telik el a nap, hánykörül végzesz, hogyan mehetsz haza?


Köszönöm előre is a válaszokat!😊



2022. okt. 6. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Végzesz :D

Kiváló könyvtáros lesz majd belőled ;)

2022. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 műszakban dolgozunk. Ha délutános vagyok, elég 20 perccel kezdés előtt beérnem. Ha nem én vagyok délutános, akkor fél 8-ra megyek, mint aki irodai munkarendben dolgozik. Reggel visszaveszem az előző este könyvgyűjtőbe dobott könyveket, kicserélem a napilapokat. Megválaszolom az e-maileket. Azután a saját részlegem könyveit visszaosztom. Aztán segítek a kölcsönzésben, ha sokan vannak. Ha nem, akkor digitalizálok. Ha nem én vagyok a zárós, akkor leürítem a könyveskocsit, hogy kibírja még a nap végéig.

Nagyon - nagyon leegyszerűsítve így telik egy napom.

2022. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebédszünet nincs, egymást váltjuk. Főnökkel többször beszélek, sokszor belső telefonon vagy e-mailben küldöm át az anyagokat.
2022. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem rossz munka :) És gondolom csend van egész nap. Egy álom lehet. Kell hozzá könyvtáros végzettség, vagy lehet menni anélkül is?
2022. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Minden könyvtár más és más. Mi pl. azonnal visszavesszük a kikölcsönzött könyveket, rendezvényeket szervezünk, DJP mentorként én időseket oktatok informatikára, plusz havi egyszer Egészségklubot tartok, rengeteget foglalkozunk, azzal, hogy jó legyen a marketingünk, gyerekkönyvtáros kollégák sok kézműves és egyéb foglalkozást tartanak...stb.

Fiókkönyvtárunk heti 3-szor van nyitva, én ott 2-szer vagyok.


Én főiskolán informatikus könyvtáros szakon végeztem.


Ebédszünet 20 perc, amit le kell dolgoznunk. Most volt főnökváltás, az előzőnek letelt az ideje, de most minden szuper jó. Ha rövides vagyok akkor 7.40-16-ig dolgozom, ha hosszús, akkor 8.40-18.

Fiókkönyvtárban 8.40-17.


Azért jut idő az olvasásra is.

2022. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden kt más.

Én voltam már egyetemi meg egyházi könyvtárban is.

Volt hogy selejtezés volt a feladatom, vagy rendrakás, meg olyan is hogy digitalizálás, html szerkesztés, ilyesmik. Beugrósként dolgoztam ikr-ben is.

Ebédszünet nincs úgy fixen, mindenki evett gyorsan amikor ráért.

Egyik helyen rugalmas részmunkaidőben dolgoztam, másik helyen 8-16-ig.

Főnökkel kvázi folyamatos kommunikáció.

(Jelenleg nem könyvtárban, hanem múzeumban dolgozok)

2022. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Könyvtártól, munkakörtől függ.

Eddig dolgoztam közepes méretű városi könyvtárban, nagyközségi könyvtárban és egy közepes méretű középiskola könyvtárában.

A városiban két műszak volt, 10-18ig, váltottuk egymást, én többnyire az olvasószolgálatban voltam, kölcsönöztem, azt nagyon szerettem. De beugrottam bárhová, feldolgozásba, gyerekkönyvtárba, akkor még volt nagyforgalmú számítógépes részleg, csomó rendezvényt szerveztünk, gyerekfoglalkozásokat, szóval csináltam mindent, amit épp kellett. Szuper csapat volt, amennyire pörgős lehet egy ilyen munka, az volt, a főnökkel is teljesen jól kijöttem. Beszélni biztos beszéltünk minden nap pár szót. Ebédidő fél óra volt, de nem állt mellettem senki órával. Nyitás előtt 15-20 perccel érkeztünk, zárás után szintén kb.negyed órával indultunk haza. Záráson túli rendezvényekkor általában maradt szinte mindenki, de meg lehetett beszélni, ha nem akartál.

A nagyközségi könyvtárban ketten voltunk, egy műszakban 9-17ig, én voltam a "vezető", mindent csináltam. Kölcsönzés, feldolgozás, ügyintézés, az összes email, telefon stb. megválaszolása, statisztika, rendezvényszervezés. Ebédszünet kb fél óra volt ott is, a főnökömmel és a kollégámmal nem jöttem ki, alig volt olvasó, egyedül a gyerekek miatt volt érdemes könyvtárat "fenntartani", nem szerettem ott. Ott is kb 15 perccel előbb értem be, zárási idő után 1-2 perccel már indultam haza.

Iskolai könyvtárban dolgozom most, egyedül, igaz itt is csinálok iskolai adminisztrációt, nem kifejezetten könyvtári dolgokat is, de nagyon szeretek itt. A főnökömmel heti 2-3 alkalommal beszélek, de van, hogy naponta többször is, mikor milyen feladat van. Ebédidőm kimondottan nincs, nem is szoktam kimenni kajálni, viszek magammal valamit, aztán ahogy alakul a nap. 7-15:30ig vagyok, a tanítás csak fél 8kor kezdődik.

Egyetemet végeztem.

2022. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én suli könyyvtáros vagyok. Nincs könyvtáros diplomám. Eredetileg általános iskolai tanári diplomám van, de elvégeztem egy OKJ segédkönyvtáros képzést. A munkaidőm rugalmas. Általában fél 10 körül vagy előbb megyek be akkor kezdődik egy hosszabb szünet. Ha netán valaki szeretne valamit akkor már tudjon jönni. Nagy általánosságban nem csinálok semmit ami a munkámmal kapcsolatos. Privát dolgaimmal vagyok elfoglalva mivel egyedül vagyok a nap jórészébén. Olvasó tanulók nem igazán vannak manapság, így leginkább csak kötelezőket jönnek kölcsönözni vagy tankönyveket, atlaszt, ha valakinél nincs éppen nála és kell az aktuális órájára valamiért. Igyekszem minden nap nem csak ülő munkát végezni, értem ezen a könyvtár átrendezését és az állomány selejtezését, amit az elődömtől megörököltem, mert elég nagy káosz fogadott amikor ide jöttem. Írok még éves beszámolót is és én intézem a nyári tankönyvrendelést. A főnökömmel ritkán beszélek, nem igazán van miről, a tanárok se sűrűn járnak ide. Hazamenni általában 4 után szoktam, mivel akkor kezdődik az esti iskola és előtte ők is be szoktak jönni. 5 órakor már nem szoktam ott lenni, akkor már általában az irodások is hazamennek és a jelenlétivel sem foglalkoznak.
2023. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!