Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek, ha ilyen emberre...

Mit tennétek, ha ilyen emberrel kellene együtt dolgoznotok?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok az új munkahelyemen. Eleinte nagyon jól éreztem magam itt, de aztán megismerkedtem egy munkatársunkkal és kb. 3 hete együtt is kell vele dolgoznom. Már előtte is mondták a többiek, hogy vigyázzak vele, meg meséltek róla dolgokat, pl. hogy hazudozik, meg előszeretettel járkál fel akár naponta többször is a főnökhöz beszámolni arról, ha valaki elrontott valamit, magát meg jó színben tünteti fel, stb...És hát az utóbbi 3 hétben a saját bőrömön is megtapasztaltam mindezt.

Ha több elvégzendő feladat is van, fel szoktuk egymás között osztani a feladatokat és mindenki csinál több mindent is egyszerre. Én még betanulok és kevésbé vagyok ügyes, úgyhogy kevesebb dolgot tudok egyszerre csinálni, de azért próbálkozok és a többiek mondták is, hogy amúgy ügyes vagyok ahhoz képest, hogy még nem régóta vagyok itt. Amikor nincs más rajtunk kívül, ez a szóban forgó munkatárs nem engedi, hogy egynél több feladatot csináljak, arra hivatkozva, hogy bele fogok kavarodni és hogy először az az egy dolog legyen befejezve, ami épp előttem van. Csakhogy kiderült, hogy utána a hátam mögött meg szid a többieknek (meg valószínűleg a főnökünknek is), hogy egyedül kell mindent csinálnia, én fel se ajánlom, hogy segítsek neki :D Volt, hogy pár napja vétettem egy nagyobb hibát és a másik munkatársam megnyugtatott, hogy ne aggódjak, néha még velük is előfordul ilyen, ez a szóban forgó munkatárs meg csak fejeket vágott, aztán eltűnt kb. 10 percre. A másik munkatársamtól kérdeztem, hogy most amúgy hova ment és mondta, hogy ilyenkor kimegy pletykálni és valószínűleg 10 percen belül az egész munkahely tudni fog a hibáról, amit az előbb vétettem.

Felmondani nem akarok, mert rajta kívül amúgy mindenkivel jóban vagyok, meg a fizetés is jó, de nagyon rosszul érzem magam itt, mióta vele kell együtt dolgoznom. Gondolkodtam rajta, hogy elmondom a főnöknek ezeket, hogy hazudozik rólam, hogy nem akarok segíteni, meg ilyenek, csak úgy hallottam, eléggé jóban vannak és félek, inkább neki hinne, mint nekem.

Mit tennétek ebben a helyzetben?


2022. okt. 14. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék a fönökkel,hogy ez az ember itt amugy kinek képzeli magát?
2022. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám a főnöknek.
2022. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En takarító vagyok,van egy csoport vezetőm,aki nem talál hanem keresi a hibát es ha talál,akkor egyből hívja a főnökömet,aki utána tisztára ellenségesen viselkedik,holott amúgy kedves a nö,csak annyira tele beszéli a fejét,hogy megváltozik,de megfogadtam magamnak ha lesz mégegyszer ilyen beszélek erről a főnökkel...
2022. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Vedd diktafon amit beszélsz a köcsöggel,utána játszd le a főnöknek.(tudom,hogy hivatalosan nem veheted fel,de ez most lényegtelen)
2022. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*diktafonra
2022. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi extrát csinálnod.

Tartani a tiszteletteljes de hideg távolságot. A munkát pedig a legjobb tudásod szerint elvégezni, nem pedig az ő instrukciói szerint. Ha ezek után sem látja a főnök, hogy mit teszel le az asztalra, akkor jobb is, ha nem maradsz ott.

2022. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!