Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mély depressziósként hogy...

Mély depressziósként hogy megy/ment nektek a munkakeresés?

Figyelt kérdés

A mély depresszió alatt azt értem, amikor nem látod, hogy mi értelme van az életnek, az életednek(!), olyan dolgok se okoznak örömet, kapcsolnak ki vagy tudsz ellazulni tőlük, amik korábban igen.


A depresszió lehet bármitől meg mindentől is, de most abszolút nem arra a fajta depresszióra gondolok, ami a sikertelen munkakeresés miatt alakulhat ki, tehát nem (feltétlen) ahhoz kötődik.


Ilyen állapotban baromi nehéz keresni ill. ha odáig fajulna az ügy, hogy akkor el kell menni egy felvételi beszélgetésre és előadni, hogy hű de fasza minden, te vagy a legjobb jelölt és másra se vágysz, minthogy ott dolgozz. Még akkor is, ha így van. Ha meg nincs így, de valamiből ugye meg kell élni, akkor meg még nehezebb feltenni egy maszkot és mosolyogni, miközben meg belül úgy érzed magad, mintha tűvel szúrkálnának.


Szóval kinek milyen a tapasztalata ilyen szituációban?


Kíváncsi vagyok:

- tanácsokra

- tapasztalatokra

- olyanoktól, akik ilyen cipőben járnak

- olyanoktól, akik ilyen cipőben jártak és esetleg fel is vették (Milyen volt utána? Továbbra is szorongtál?)

- és olyanok véleményére is kíváncsi volnék, aki esetleg munkaadó vagy egy cég személyzeti/felvételi osztályán dolgozik és találkozik/találkozott ilyen jelentkezőkkel (Hogy álltok hozzá, ha ez szembetűnő? Vagy ha épp nem az, de esetleg a jelentkező elmondja?)


Szóval mindenképpen olyanok hozzászólásait várom, akik ilyesmivel küzdenek, küzdöttek vagy épp a munkaadói oldalt képviselik.


Köszönöm.



2022. okt. 24. 19:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
35%
Én rettentően csalódtam az előző munkahelyemen az emberekben. Egyszerűen nem értettem, hogyan vetkőzhetnek ki így az emberek magukból, ha nem úgy van valami, ahogy ők akarják, és ha az ember megelégeli a dolgokat és nemet mond. Nem hagyja a tovabbi csicskáztatást. Én lettem a szar, persze eljöttem (azóta még négyen eljöttek 2 hónap alatt). Kezdődő depressziót, szorongást éreztem, semmihez nem volt kedvem, a kanapéról felkelni is nehezemre esett. Folyton pörgött az agyam, hogyan kellett volna, miért nem álltak mellém, akikben bíztam. Elkezdtem magamon dolgozni, önismeretet fejleszteni, és persze megérteni, hogy bizony pénzből élünk. Önéletrajzot csináltam, a nekem szimpatikus helyekre elküldtem, és egy olyat is felkerestem, aki egyáltalán nem is hirdetett, de álom volt számomra. Az erősségeimet kihangsúlyozva elküldtem az önéletrajzom, hogy ha valamikor a távoli jövőben keresnének embert, itt vagyok. És behívtak. Szinte sokkos lettem, hogy most mi lesz, mondjam el az igazat, ha kérdezik, hogy mi volt az előző munkahelyen, vagy simán adjam elő, hogy minden rendben van. Végül én elmondtam mindent őszintén, hogy problémám van az emberek és elsősorban önmagam megértésével, konfliktuskezeléssel, de beiratkoztam egy csoportba, így ezen a téren fejlődni fogok. Másfél óra volt közel az interjú. Bevált, felvettek. Nagyon boldog vagyok egyrészt, hogy az álommunkámat végzem, másrészt, van még szorongás, hogy beilleszkedjek, mennyit mondjak magamról, mennyit kérdezzek másról. Egyelőre csak kedves vagyok, végzem a dolgom, de nem érdekelnek a kollégáim a munkán kívül. De kelleni fog a segítség. Egyedül nem lehet kilábalni sem a depresszióból, sem az önbizalomhiányból.
2022. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%

Ja, a konkrét tanácsot elfelejtettem. Az őszinteség mindig nyerő. Ha problémád van valamivel bármilyen területen, gyengeségeid vannak, mondd el, rosszabb, ha később derül ki. Az önéletrajz csak egy papír, sablon, mindenki beleírja, hogy "jó kommunikációs képesség", közben meg a magyar társadalomnál rosszabbul, agresszívebbül nem kommunikál más nemzet. 90%- a a magyaroknak nem tud kommunikálni.

Úgyhogy őszinteség.

2022. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
74%

A felvétel, az eleje mindig könnyen megy, arra az időre valahogy összeszedem magam.

Nem sok dolog tud kikapcsolni, munka közben (főleg ha monoton) állandóan kattog valamin az agyam, ez néha a munka rovására megy. Ritkán fordul elő, de emiatt elba.zok egyszerű feladatokat.

Vagy beszélgetek valakivel, elkezdek gondolkodni, és annyira beleélem magam, hogy nem figyelek, azt sem tudom mit mondott, vagy miről beszéltünk egyáltalán.

Nem tudom mi az ami ebből ki tudna rángatni.

2022. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%
Én is voltam/vagyok depressziós, és ezért most lefognak pontozni,de amikor a boltba kell fizetni nem fog senkit érdekelni hogy te depressziós vagy, egyszóval kell a pénz,én összeszedtem magam lelkileg mert tudtam hogy szükségem van munkára, ahhoz hogy pénzem legyen. Bár tény és való hogy nagyon nehéz az embernek összeszedni magát,de nem lehetetlen.
2022. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
@4 Nem is az összeszedésre gondolok igazán, hanem arra hogy egyáltalán esélyt kapj. Ha megkapod, az már egy pozitív impulzus. Ha nem kell megjátszanod magad és egy maszkot hordani, hanem magad lehetsz, akkor is könnyebb szerintem elkezdeni és nagyobb esély van pozitív impulzusokra, kisebb sikerekre, amik által vala azért jobban lehetsz és nőhet egy kicsit az önbizalmad ill. a bizalmad a másokban.
2022. okt. 24. 21:57
 6/40 anonim ***** válasza:
74%
Kenyszerbol. Valaszthat az ember h melo vagy utca..
2022. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
46%
Én értelek, viszont annyit tudok tanácsolni,ha elmész egy interjúra állj hozzá pozitívan, nem kell semmilyen maszkot felvenni, illetve a munkaadót nem a lelkivilágod érdekli,hanem az hogy alkalmas vagy e a munkára. A depressziót pedig próbáld nem kimutatni,mert ha úgy mész oda mint egy rakás bedepizett szerencsétlenség (nyilván nem mondom hogy az vagy,hisz nem is ismerlek,csak egy példanak hozom fel) akkor nyilván nem fognak felvenni sehova.
2022. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
30%

Nem olvastam végig de azt tudom mondani, hogy valami hasonló van/volt nálam. Csak nem depresszió miatt nem ment, hanem szociális fóbia miatt. Remegő kézzel adtam le a jelentkezéseket, hasmenésig szorongtam magam minden interjú előtt. Annak is örültem, ha nem vettek fel és esélyt se kaptam, csak az volt a lényeg, hogy végre vége legyen a szorongásgeneráló szitunak.


Van állásom, szerencsére volt aki megkönnyítse az életem

2022. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
30%
És letudtad küzdeni a szociális fódiádat?
2022. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
38%

Nem. De élek, viszonylag normális keretek között.

Dolgozom, eszem, alszom, telefonozok.


Emellett van ocd-m, borderline zavarom, ptsd-m is.

Mindenre van egy rendszerem, rendezési algoritmusom

2022. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!