Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha beteg leszek, de nincs...

Ha beteg leszek, de nincs kolléga aki bemenjen helyettem, akkor be kell mennem dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyan munkahelyem van ahol 3an dolgozunk. Egyik szabadságon van de én lebetegedtem, a másik kolléga nem tud vagy nem akar bemenni holnap helyettem. 8 hónapja dolgozok itt, nem volt még ilyen. Most ha senki se tud bemenni holnap helyettem, akkor köteles vagyok bemenni? Nem szeretem a konfliktust se, ne miattam történjen már. De rosszul is érint, hogy senki nem hajnaldó lecserélni 1 vagy 2 napra, most mondjam meg nekik, hogy betegen nem vagyok hajlandó dolgozni? Ti mit tennétek?
2022. nov. 16. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én nem mennék be. Megmondanám, hogy lázas beteg vagyok nem tudok bemenni, ennyi. Oldják meg. A konfliktust nehogy már te okozzad azzal, hogy lebetegedtél, mert ez nonszensz. A konfliktust maximum az okozza ebben a sztoriban, aki nem akar helyettesíteni téged. Bár engem ez sem érdekelne, oldja meg a főnök, ahogy akarja, de betegen nem dolgoznék. Nyilván egy kis torokfájással igen, de lázasan nem.
2022. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Megmondanám, hogy sajnálom, de nem megyek be, mert olyan beteg vagyok, hogy a lábamon alig állok, ha nem hiszi, nyugodtan küldjön ki egy felülvizsgálóorvost.


1: Az nem hibás, aki standardban szabadnapos, és nem akar bemenni helyette. Neki is lehet olyan programja, amit nem lehet csak úgy lelőni (mozi- vagy koncertjegye van, elutazik valahova napi programként stb.). A főnök felelőssége ilyen esetekkel kalkulálni és tartani valamit a tarsolyban (pl. Munkaközvetítővel kontaktban lenni, akik ilyenkor küldenek embert.)

2022. nov. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem viccből érzed magad rosszul, valószínűleg beteg vagy így sajnos ma vagy holnap mész az orvoshoz.

Az orvos valószínűleg ki fog írni egy hétre.

Nincs ezen mit bonyolítani, aki beteg az maradjon otthon és gyógyuljon meg.

Ma még lehet azt hiszed hogy holnap betegen is be tudsz menni dolgozni, de holnap az sem kizárt hogy még rosszabbul fogod érezni magadat.

Betegen nem nagyon lehet koncentrálni.

Szólj minél előbb a főnőknek hogy rosszul érzed magad, beteg vagy ezért mész az orvoshoz.

2022. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát sejtettem, hogy én vagyok túl nyuszi kinyitni a számát. A főnök néha azt se tudja mi történik ez a bajom. Magunk közt szoktuk lerendezni, de igazatok van, oldja meg ő. Holnap megyek is orvoshoz, ha ő lát, akkor gondolom erről nincs min vitatkozni. Köszi
2022. nov. 16. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem sem hibás az aki nem akar bemenni helyette.

Neki is jár a szabadnap.

Itt a főnöknek kell megoldania.

Alapból nem kellene,hogy gondot okozzon egy ember kiesése.

2022. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

A te feladatod, hogy mindent megtegyél a gyógyulásod érdekében.

A főnököd feladata, hogy megoldja a munkád elvégzését.

2022. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

3: Sajna létezik az a fajta főnök, akinek az a mentalitása, hogy "Beteg dolgozó nem létezik, csak sumák lógós."


Másfelől én mindig rendíthetetlenül kitartottam, amikor felhívtak a szabadnapomon, és rá akartak kötelezni, hogy dolgozzak aznap. Pedig épp csak azt nem mondták, hogy kitör az atomháború, ha nem megyek be. Sajna nem tudok, fontos programom van másnapra, és kész.

2022. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

#7 Sajnos tudom hogy van és lesz is ilyen, nem kell velük foglalkozni.

Akinek van egy kis esze az betegen nem megy be azért hogy végig szenvedje a napot.

Kollégákat és a főnöködet nem nagyon érdekli mi lesz veled hosszú távon? De jó volna ha legalább az embert érdekelné a saját testi épsége.

2022. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Akkor majd a főnök bemegy, ha más nem tud. Vagy állni fog a munka.
2022. nov. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!