Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszahívhatnak a szabadságról?

Visszahívhatnak a szabadságról?

Figyelt kérdés
Hétfő óta, amióta szabadsàgon vagyok, öten jelentettek beteget, így alig van nővér, aki bevethető. Visszarendelhetnek munkába emberhiányra hivatkozva?

2022. nov. 24. 13:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Tegnap még nagyon dühös voltam, de mára lenyugodtam. Az lett, amitől tartottam, behívtak, jövő héten hétfőn megyek :( Vagyis ugrott 3 napom, de kapok érte 150€ fájdalomdíjat, és természetesen a 3 napot vissza.

Megbékéltem a helyzettel, így is pihenek egy hetet.

2022. nov. 25. 13:16
 12/16 anonim ***** válasza:
Melyik ország?
2022. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja mondjuk azt írhattad volna hogy külföld, ha már ilyen jogi dolgokról érdeklődtél....
2022. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13: Mondjuk a kórházaknál szerintem EU-szerte kb. ugyanaz a munkahelyi szabályzat.
2022. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Németország. És egyébként a főnök nagyon kedvesen kezelte, szabadkozott érte, sajnálta, hogy erre kényszerült, de megmenteném a csapatot, ha mennék.

Én meg átéreztem, és igent mondtam. Hát ez van. Azért még kiélvezem a hétvégét :)

2022. nov. 25. 13:44
 16/16 A kérdező kommentje:

Mihelyst kiírtam itt tegnap a kérdést csörgött a főnök, lezajlott a beszélgetés és én utána még jó ideig forrongtam, hogy át kell állítsam az agyamat egy rövidebb pihenésre, illetve a teendőimet is át kell szerveznem, és már nem jöttem vissza tegnap többet erre az oldalra.

Úgyhogy elnézést, teljesen jogos, és nekem is eszembe jutott később, hogy feleslegesen kérdeztem itt tőletek, hiszen Németországban lehet más törvények vonatkoznak erre... és tényleg. Azóta olvastam, hogy általánosságban nem hívhatnak itt vissza szabadságról. Csakis az üzem működését veszélyeztető helyzetben. Nálunk 9 nővér dolgozik, most 5+1 hiányzik... Ráadásul szerepel az a mondat a szerződésemben, hogy a beosztásomon szükség szerint bármikor változtathatnak, ami most kiderült, a szabadságra is vonatkozik.

Úgyhogy semmiképp sem mondhattam nem-et.


De mindenesetre köszönöm, hogy írtatok, meg a tippeket, és az érdeklődést a fejleményekről :)

2022. nov. 25. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!